Tydzień bezpłatnych szkoleń dla studentów w HP

Już po raz trzeci w siedzibie Globalnego Centrum Biznesowego Hewlett-Packard będą gościć studenci wrocławskich uczelni. W ramach cyklicznego programu HP Academy, pracownicy HP poprowadzą cykl bezpłatnych szkoleń dedykowanych studentom ostatniego roku studiów licencjackich i studiów magisterskich.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tydzień bezpłatnych szkoleń dla studentów w HP

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

10 paź 2013 13:31


nicjatywa HP Academy powstała z myślą o studentach, którzy poszukują możliwości wzmocnienia swoich umiejętności i kompetencji potrzebnych na rynku pracy. Tematyka szkoleń jest ukierunkowana pod kątem kwalifikacji potrzebnych młodym ludziom do pracy w nowoczesnych usługach dla biznesu. Formuła spotkań umożliwia przekazanie słuchaczom wiedzy i doświadczenia w kilku określonych obszarach.

Warsztaty obsługi programu MS Excel

Jednym z czterech bloków tematycznych są zajęcia praktyczne z obsługi programu MS Excel. Kurs skierowany jest dla osób zainteresowanych rozwinięciem znajomości narzędzi i funkcjonalności arkusza kalkulacyjnego oraz raportowania przy użyciu tego programu. Uczestnicy mają okazję zapoznania się m. in. z takimi zagadnieniami jak: wykonywanie dowolnych kalkulacji z wykorzystaniem formuł, tworzenie raportów, importowanie danych z zastosowaniem tabel przestawnych, formatowanie czy prezentowanie wyników analiz na wykresach.

Efektywne zarządzanie czasem

Natomiast warsztaty Time Management mają na celu zapoznanie uczestników z metodami planowania i organizacji czasu oraz zdobycia podstawowych umiejętności zarządzania sobą w czasie. Podczas wykładów, ćwiczeń i dyskusji słuchacze będą mogli dokonać identyfikacji własnych predyspozycji, poznać zasady skutecznej organizacji czasu pracy, odpowiednie ku temu narzędzia, kryteria efektywnego wyznaczania celów i zarządzania czasem w oparciu o priorytety.

Customer service and business communication

Trzecim z propnowanych zajęć jest szkolenie prowadzone w języku angielskim, pokazujece rolę profesjonalnej obsługi klienta oraz efektywnej komunikacji w firmie. Program warsztatów zwróci uwagę na efektywne elementy obsługi klienta, umiejętności budowania relacji z klientem, jak również na komunikację w jej aspekcie międzynarodowym.

Jak zdobyć pracę

W centrum HP odbędą się również warsztaty rekrutacyjne „Jak przetrwać proces rekrutacyjny". To szkolenie prowadzone przez doświadczonych specjalistów HR, podczas którego uczestnicy dowiedzą się m.in. w jaki sposób odpowiednio przygotować się do procesu rekrutacyjnego, jak odpowiadać na najczęściej pojawiające się pytania, jak radzić sobie z pytaniami trudnymi oraz w jaki sposób rozumieć pojawiające się na rynku oferty zatrudnienia w międzynarodowej korporacji.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.