PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Trzy uczelnie otwierają wspólnie nowy medyczny kierunek studiów podyplomowych MBA

  • Autor: PAP/JP
  • 30 wrz 2021 12:07

Uczelnia Łazarskiego, Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach wspólnie otwierają wspólnie nowy kierunek studiów podyplomowych - MBA (Master of Business Administration) w ochronie zdrowia.

Trzy uczelnie otwierają wspólnie nowy medyczny kierunek studiów podyplomowych MBA
Rekrutacja odbywa się jednocześnie na trzech uczelniach partnerskich i potrwa do połowy października (fot. Shutterstock)
REKLAMA

"To odpowiedź na potrzeby rynku, na którym pojawia się coraz więcej pytań, jak skutecznie zarządzać ochroną zdrowia w Polsce, tak by zwiększyć dostępność i jakość usług zdrowotnych przy użyciu ograniczonych środków finansowych oraz zasobów ludzkich" - powiedział w czwartek dyrektor Kolegium Kształcenia Podyplomowego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Leszek Bieniaszewski.

Program studiów będzie miał charakter modułowy, pozwalając słuchaczom elastycznie kształtować ich zakres do swoich zainteresowań i ścieżki kariery. Będą oni mogli wybrać jedną z trzech uczelni, w której będzie realizowany moduł podstawowy i dyplomowy oraz swobodnie dobierać moduły specjalistyczne z oferty uczelni partnerskich. Kadra wykładowców to praktycy prawa i zarządzania w sektorze ochrony zdrowia oraz akademicy z doświadczeniem badawczym i szkoleniowym w sektorze zdrowia.

"Program studiów został opracowany w taki sposób, aby był interesujący zarówno dla kadry zarządzającej, jak również przygotowującej się do zarządzania podmiotami leczniczymi oraz dla przedsiębiorców, którzy są zainteresowani tworzeniem i zarządzaniem podmiotami dostarczającymi usługi, produkty i wyroby medyczne dla systemu ochrony zdrowia. Przygotowujemy też specjalny moduł dla młodych naukowców i wynalazców, zainteresowanych komercjalizacją swoich pomysłów" - wyjaśnił zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. Krystian Wita.

Rekrutacja odbywa się jednocześnie na trzech uczelniach partnerskich i potrwa do połowy października.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Trzy uczelnie otwierają wspólnie nowy medyczny kierunek studiów podyplomowych MBA

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA