Trwa rekrutacja do unijnego projektu wsparcia start-upów

Poznański park Naukowo-Technologiczny poszukuje studentów oraz absolwentów chcących wziąć udział w unijnym projekcie Euxcel. Program polega na tworzeniu międzynarodowych grup, które będą pracować nad rozwojem swojego pomysłu na biznes.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Trwa rekrutacja do unijnego projektu wsparcia start-upów

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

8 sty 2016 11:12


Euxcel to europejski projekt, którego celem jest wsparcie młodych pomysłodawców chcących stworzyć międzynarodowe, innowacyjne start-upy. Uczestnicy programu mogą liczyć na wsparcie profesjonalistów z całej Europy oraz bezpłatne warsztaty biznesowe.

Rekrutacja uczestników trwa do końca lutego 2016 r.

Uczestnicy będą wspólnie rozwijać pomysły i tworzyć technologie związane m.in. z internetem rzeczy, czyli połączeniami pomiędzy urządzeniami i maszynami. Zajmą się również takimi zagadnieniami jak rozwiązaniami IT w służbie zdrowia lub rozwoju społecznego, dużymi bazami danych czy e-commerce.

Do udziału w projekcie zaproszeni są kandydaci posiadający dyplom lub umiejętności z obszaru inżynierii, nauk technicznych, nauk przyrodniczych, ekonomii i biznesu lub wzornictwa oraz zainteresowani zagadnieniami IT/ICT. Powinni również płynnie posługiwać się językiem angielskim i mieć 18 do 30 lat.

Wybrani kandydaci będą mogli uczestniczyć w warsztatach biznesowych w siedzibie jednego z sześciu partnerów projektu w Polsce, Irlandii, Danii, Niemczech, Grecji lub Hiszpanii.

Najważniejszym etapem projektu będzie rozwijanie pomysłów poprzez platformę on-line ze wsparciem mentorów i trenerów. Ten etap potrwa 12 tygodni, uczestnicy będą pracować w grupach, które stworzą się podczas warsztatów wyjazdowych. Najlepsze pomysły zostaną wyłonione podczas gali finałowej, a zwycięzcom zostaną wręczone nagrody.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.