PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

To pierwsza tego typu uczelnia w Polsce. Pierwsi absolwenci właśnie rozpoczęli pracę

W poniedziałek (5 sierpnia) pierwsi studenci nowo powstałej Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do Służby Więziennej.

  • Autor: PAP/KDS
  • 6 sie 2019 10:23
To pierwsza tego typu uczelnia w Polsce. Pierwsi absolwenci właśnie rozpoczęli pracę
Ślubowanie odbyło się w poniedziałek - 5 sierpnia. (fot. gov.pl)
REKLAMA

- Uczelnia, powołana przez Ministerstwo Sprawiedliwości, jest wielkim przełomem, kamieniem milowym w kształceniu kadry więziennictwa. Po raz pierwszy w swej stuletniej historii polskie więziennictwo ma swoją szkołę wyższą - mówił wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Jak zaznaczył, praca funkcjonariuszy SW to misja i działanie na rzecz dobra wspólnego. Wyraził przekonanie, że nowo przyjęci funkcjonariusze będą świetnie przygotowani do trudnych wyzwań służby.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Poniedziałkowa uroczystość była również okazją do powierzenia obowiązków na stanowiskach kierowniczych uczelni. Funkcję prorektora WSKiP objął mjr dr Leszek Kołtun.

Służba kandydacka, którą rozpoczęli funkcjonariusze, jest pierwszą tego typu formą przyjęcia do Służby Więziennej. Jej wprowadzenie ma na celu przygotowanie personelu więziennego do realizacji zadań wynikających z ustawy o Służbie Więziennej. Nowy model kształcenia przyczyni się do ugruntowania wizerunku Służby Więziennej jako nowoczesnej i prężnej organizacji, istotnej dla bezpieczeństwa obywateli, potrafiącej oddziaływać pozytywnie na jakość życia społecznego.

Zajęcia dydaktyczne odbywać się będą w Kaliszu na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej. Dzisiejsze wydarzenie zapisuje się więc zarówno na kartach historii Służby Więziennej, szkolnictwa wyższego oraz miasta Kalisza, którego tradycje szkoleniowe związane z tak rozpoznawalnym na mapie penitencjarnej miejscem, będą kontynuowane i rozwijane.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: To pierwsza tego typu uczelnia w Polsce. Pierwsi absolwenci właśnie rozpoczęli pracę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA