Tesco przeszkoli młodych Polaków przed startem na rynku pracy

Polscy absolwenci nie są konkurencyjni na rynku pracy. Pracodawcy narzekają, że ich umiejętności nie przystają do wymagań obecnego rynku pracy. Z pomocą chce im przyjść sieć Tesco, która uruchomiła dziś bezpłatny program "Akademia dla Młodych".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tesco przeszkoli młodych Polaków przed startem na rynku pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

21 lis 2014 12:41


Pakiet szkoleń zawartych w programie ma umożliwić absolwentom dobrą adaptację na rynku pracy na samym początku ich kariery zawodowej. Szkolenia dostępne są poprzez bezpłatną platformę e-learningową www.akademiadlamlodych.pl oraz cykl szkoleń bezpośrednich dla uczniów, studentów i nauczycieli.

Czytaj też: Tesco dyskryminowało Polaka w pracy? Ten wygrał w sądzie

- Zaprojektowane warsztaty i zajęcia będą kładły nacisk na rozwijanie u młodych ludzi kompetencji społecznych, tzw. miękkich, czyli tych najbardziej pożądanych przez pracodawców, a jednocześnie zwykle niedostatecznie rozwijanych w szkołach i na uczelniach - komentuje inicjatywę Czesław Grzesiak, wiceprezes Tesco Polska.

Czytaj też: Tesco: rozmawiamy ze wszystkimi pracownikami o komforcie ich pracy

"Program bezpłatnych szkoleń skierowany jest w szczególności do młodych osób w dwóch przedziałach wiekowych: 14-19 i 19-26 oraz do nauczycieli, którzy będą mogli zdobyć kwalifikacje i proste, przydatne narzędzia, by pełniej wspierać młodzież w rozwoju. Kompleksowy program szkoleniowy, stworzony na podstawie wieloletnich praktyk firmy w zatrudnianiu i współpracy z młodymi ludźmi, składa się z 5 modułów wskazujących najważniejsze obszary rozwoju osobistego (np. zarządzanie czasem, praca z ludźmi o różnych typach osobowości, radzenie sobie ze stresem czy rozwiązywanie problemów)" - czytamy w komunikacie Tesco.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.