Technologiczny raj w Polsce. W Warszawie powstanie Campus Google

Już w pierwszej połowie 2015 r. w Polsce zostanie otwarty Google Campus - nowoczesny ośrodek dla startupów technologicznych. Warszawa będzie trzecią lokalizacją dla takiego ośrodka na świecie - tuż po Londynie i Tel Avivie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Technologiczny raj w Polsce. W Warszawie powstanie Campus Google

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

4 cze 2014 15:23


Eric Schmidt, prezes rady Google, który odwiedził nasz kraj w związku z obchodami 25-lecia wolnej Polski, podczas spotkania z premierem Donaldem Tuskiem, omówił plan uruchomienia ramach programu innowacyjności i przedsiębiorczości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, Campusu Google w Warszawie.

- Jesteśmy dumni z tego, że społeczność startupowa tak dynamicznie rozwija się w Polsce, a także tutaj, w Warszawie. Mamy nadzieję, że warszawski campus pomoże w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem startupów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce - powiedział Eric Schmidt, prezes Google.

Campusy Google to miejsca, gdzie przedsiębiorcy mogą zdobywać wiedzę, spotykać się z innymi przedsiębiorcami oraz budować firmy, które w przyszłości mogą zmienić świat. Jednocześnie przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy mentorów oraz uczestniczyć w kursach prowadzonych przez lokalne społeczności startupowe, doświadczonych przedsiębiorców oraz pracowników Google.

Warszawski campus stanie się częścią globalnego programu Google for Enterpreneurs skierowanego do przedsiębiorców oraz wielu innych globalnych startupowych społeczności. Ten został już uruchomiony w Polsce w styczniu 2013 r. w Krakowie.

W kwietniu br. Google nawiązał również współpracę z Uniwersytetem Warszawskim, który dzięki grantowi w wysokości 1 mln dolarów uruchomił Digital Economy Lab, interdyscyplinarny ośrodek badawczy zajmujący się badaniami nad gospodarką cyfrową i budowaniem nowoczesnych kompetencji cyfrowych Polaków.

Dzisiaj firma Google ogłosiła również, wraz z Res Publiką oraz Funduszem Wyszehradzkim i dziennikiem Financial Times, kampanię New Europe 100 Challengers, która ma na celu wyłonienie setki inspirujących innowatorów, którzy zmieniają oblicze Europy Środkowo-Wschodniej.

Google jest istnieje w Polsce od 2006 r. Obecnie posiada w Polsce trzy biura, w których zatrudnia niemal 500 osób. Biuro w Warszawie zatrudnia pracowników zajmujących się przede wszystkim sprzedażą usług, marketingiem czy komunikacją, jak również inżynierów centrum badawczo-rozwojowego.

Biuro we Wrocławiu jest jednym z największych biur wsparcia i obsługi klienta na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Biuro w Krakowie zatrudnia natomiast blisko 200 inżynierów, współuczestniczących w globalnych projektach technologicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.