×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Te studia to gwarancja dobrych zarobków. Absolwenci już po roku zarabiają nawet 20 tys. zł

 • KDS
 • 6 cze 2023 20:00

Executive master of business administration oraz różne "odmiany" informatyki, to kierunki, których absolwenci mogą liczyć na rekordowo wysokie zarobki. Sięgają one nawet ponad 20 tys. zł.

Te studia to gwarancja dobrych zarobków. Absolwenci już po roku zarabiają nawet 20 tys. zł
Bez względu jaki kierunek studiów ukończymy, uzyskanie dyplomu wciąż gwarantują wyższe wynagrodzenie. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • Jakie studia gwarantują największą szansę zatrudnienia oraz najlepsze zarobki? Najnowsze dane na ten temat podało właśnie Ministerstwo Edukacji i Nauki.
 • Studia, ukończenie których daje możliwość zarabiania ponad 20 tys. zł brutto miesięcznie to executive master of business administration (II stopnia). Pensje oscylujące w okolicy 15 tys. zł umożliwia również ukończenie informatyki.
 • Jednak z danych ELA wynika, że bez względu jaki kierunek studiów ukończymy, uzyskanie dyplomu wciąż gwarantują wyższe wynagrodzenie.

Ośrodek Przetwarzania Informacji uruchomił na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki (MEiN) ósmą edycję ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA). W systemie można sprawdzić m.in. to, który kierunek gwarantuje największą szansę zatrudnienia.

Top 5 kierunków studiów, po których zarobisz najwięcej

System pozwala także sprawdzić, jakie zarobki gwarantują konkretne kierunki. Najnowsze dane wskazują, że warto postawić na informatykę. To kierunek, który zajął cztery z pięciu pierwszych miejsc w top 5 najlepiej opłacanych kierunków studiów. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: Te studia to gwarancja dobrych zarobków. Absolwenci już po roku zarabiają nawet 20 tys. zł
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Jagoda 2023-07-06 13:19:18

  Ja myślałam o różnych kierunkach, ale ostatecznie zdecydowałam się studiować Bezpieczeństwo Wewnętrzne na WSKZ. Poleciła mi je moja koleżanka, która na tej uczelni studiowała inny kierunek. Zajęcia odbywają się w formie online, a wszystkie wykłady i materiały są udostępniane na platformie i  można się z nich uczyć kiedy się chce i kiedy ma się czas, a w razie potrzeby można do nich wrócić. 

 • Fun 2023-06-07 22:19:57

  W Polsce szkoła nie kształci fahofcof.

 • Paulina 2023-06-07 13:57:12

  Do pracy po studiach albo po znajomości albo pracy nie ma i tyle w temacie albo praca w innym kierunki mniej płatna nie warto studiować !!!!

 • Programista 2023-06-07 08:19:31

  Warto zauwazyc ze nie przypadkowo mowa tam o studiach niestacjonarnych. Te kierunki gówno im dały - wszystkiego nauczyli sie w pracy do ktorej chodza od poczatku studiow albo i wczesniej. Szkola nie jest żadną gwarancją zatrudnienia.

 • Gege 2023-06-07 06:07:01

  Skoro MEiN podjęła się tej analizy to śmiem twierdzić, że te osoby, które zarabiaj 15-20k po roku zasiadają w spółkach skarbu państwa lub jakis instytucjach, gdzie PiS macza paluchy.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA