×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Tauron współpracuje ze szkołami. To inwestycja w przyszłość

  • km
  • 28 kwi 2022 12:53

Tauron Dystrybucja zdając sobie sprawę z problemów z dostępnością na rynku pracy specjalistów elektryków i energetyków stawia na współpracę ze szkołami zawodowymi.

Tauron współpracuje ze szkołami. To inwestycja w przyszłość
Firma zatrudnia absolwentów szkół zawodowych z elektrycznym i energetycznym profilem wykształcenia (fot. ilustracyjna/Shutterstock)
REKLAMA

Tauron od kilku lat prowadzi działania związane z promowaniem zawodów elektryka i energetyka. Jak informuje spółka, w ubiegłym roku wśród zatrudnionych 427 nowych osób największa liczba - 207 - miała wykształcenie techniczne średnie.

Firma zatrudnia absolwentów szkół zawodowych z elektrycznym i energetycznym profilem wykształcenia. W ubiegłym roku zatrudnionych zostało 39 absolwentów szkół średnich, z którymi Tauron Dystrybucja współpracuje. 

- Współpraca ze szkołami średnimi ukierunkowana jest na pozyskanie w przyszłości kompetentnych pracowników. Chcemy, żeby przyszli energetycy zobaczyli w nas atrakcyjnego, stabilnego pracodawcę, który daje możliwości rozwoju zawodowego oraz pracy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i narzędzi - wyjaśnia Artur Warzocha, wiceprezes zarządu Tauron Polska Energia.

Zobacz: Pracodawcy narzekają na ten problem, ale nic z nim nie robią

W sumie Tauron Dystrybucja na całym swoim terenie działania ma zawarte już 33 porozumienia ze szkołami zawodowymi. Są to zespoły szkół, technika i centra kształcenia. Spółka ma również pod swoją opieką cztery klasy patronackie, w których między innymi fundowane są stypendia dla uczniów. Prowadzone wspólnie ze szkołami działania i promowanie kształcenia w zawodach związanych z energetyką, zwiększają nabór do klas w zawodach elektrycznych i podnoszą jakość kształcenia zawodowego.

- W ramach zawartych porozumień pokazujemy młodym ludziom, jak wygląda rzeczywista praca w energetyce zawodowej. Zapewniamy szkołom praktyki uczniowskie, organizujemy wizyty zawodoznawcze w naszych jednostkach organizacyjnych. Nasza kadra techniczna prowadzi prelekcje i zajęcia dla uczniów, a specjaliści z różnych obszarów mówią, jak wygląda praca w spółce dystrybucyjnej, ale też jak zmienia się sama firma i energetyka w ostatnich latach –wyjaśnia prezes firmy Robert Zasina.

Dzięki wizytom zawodoznawczym uczniowie mogą zobaczyć, jak wygląda praca na różnych stanowiskach, na które Tauron poszukuje obecnie kandydatów – elektromontera, specjalisty czy dyspozytora.

Firma wspiera szkoły również finansowe dofinansowując wyposażenia pracowni elektrycznych. Szkoły mogą dzięki niej zakupić materiały, urządzenia i specjalistyczne wyposażenie, z którym uczniowie spotkają się później w swojej pracy zawodowej. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tauron współpracuje ze szkołami. To inwestycja w przyszłość

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA