PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Tauron wspiera ponad 350 uczniów klas górniczych

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 30 sie 2019 10:25

W 24 klasach patronackich Taurona Wydobycie ponad 350 uczniów rozpocznie nowy rok nauki. Będą się kształcić w górnictwie. W zakładach górniczych firmy zatrudniono już blisko 240 absolwentów klas objętych patronatem.

Tauron wspiera ponad 350 uczniów klas górniczych
Chcemy pozyskiwać jak najlepiej wykształcone kadry dla naszych zakładów górniczych - mówi prezes Taurona Wydobycie (fot. Tauron/materiały prasowe)
REKLAMA

W klasach patronackich spółki Tauron Wydobycie młodzież kształci się w specjalnościach technik górnictwa podziemnego, technik mechanik, technik elektryk, technik mechatronik, technik elektronik. Uczniowie mogą nabyć umiejętności praktyczne w rzeczywistym środowisku pracy. Część zajęć odbywa się bowiem na terenie zakładów górniczych w Jaworznie, Libiążu i Brzeszczach, gdzie stworzone zostały specjalne stanowiska szkoleniowe.

Współpraca Taurona Wydobycie ze szkołami średnimi zapewnia dopływ odpowiednio wykwalifikowanej średniej kadry do zakładów górniczych spółki. Współpraca obejmuje umowami patronackimi klasy w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie, w Zespole Szkół w Libiążu oraz w Powiatowym Zespole nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Chcemy pozyskiwać jak najlepiej wykształcone kadry dla naszych zakładów górniczych, dlatego wspieramy rozwój szkolnictwa zawodowego - mówi Tomasz Cudny, prezes Taurona Wydobycie. - Współpracujemy już z 24 klasami patronackimi, dzięki czemu mamy realny wpływ na proces kształcenia praktycznego młodzieży i rozwój kompetencji niezbędnych do zawodów związanych z górnictwem.

W trakcie roku szkolnego systematyczna korelacja zajęć praktycznych z zawodowymi przedmiotami teoretycznymi oraz liczne spotkania z przedstawicielami szkół, wzajemne współdziałanie, bieżąca wymiana spostrzeżeń z przebiegu zajęć praktycznych przyczyniają się do podniesienia poziomu umiejętności zawodowych przyszłych absolwentów szkół zawodowych.

Tauron podkreśla, że celem podnoszenia jakości kształcenia jest również realizacja Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. To projekt realizowany przez spółkę dla Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zajęcia praktyczne w ramach programu spotkały się z bardzo dobrą opinią uczniów i nauczycieli, a efekty kształcenia dają pewność, że absolwent szkoły będzie przygotowany do wykonywania pracy na stanowisku górnika zgodnie z oczekiwaniami pracodawcy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tauron wspiera ponad 350 uczniów klas górniczych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA