Tauron, przetargi: Spółka będzie szkolić kontrahentów

• W Katowicach odbyło się w środę (15 lutego) pierwsze spotkanie firmy Tauron z potencjalnymi kontrahentami Grupy.
• Wzięło w nim udział blisko 200 przedstawicieli z ponad 120 firm z całej Polski.
• Tauron chciałby również w przyszłości szkolić kontrahentów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tauron, przetargi: Spółka będzie szkolić kontrahentów

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

15 lut 2017 13:04


Celem spotkania, które miało miejsce w środę (15 lutego) była poprawa przepływu informacji z kontrahentami oraz efektywne zapoznanie ich z procedurami przetargowymi.

Każdego roku Tauron przeprowadza ponad 5 tys. przetargów, z czego ponad 500 dotyczy kwestii zakupowych. Od 2013 r. przeprowadzono ok. 20 tys. postępowań w oparciu o elektroniczną platformę zakupową Tauron. Pozwoliły one na wyłonienie odpowiednich kontrahentów grupy.

Łącznie przeprowadzonych zostało 10 tys. aukcji elektronicznych oraz 16 tys. postępowań elektronicznych. Na Platformie zarejestrowanych zostało 21,5 tys. kontrahentów oraz 14 tys. kont zewnętrznych użytkowników, które umożliwiają udział w postępowaniach oraz aukcjach elektronicznych.

Czytaj też wywiad z wiceprezesem firmy Kamilem Kamińskim: Praca w Tauronie ma trzy nowe wartości

- Obszar zakupów jest bardzo ważnym dla grupy Tauron, gdyż jego efektywność operacyjna przekłada się w bezpośredni sposób na wyniki finansowe i wskaźniki ekonomiczne firmy. Wartość oszczędności wygenerowanych do tej pory w Tauron w wyniku przeprowadzonych aukcji elektronicznych za pośrednictwem elektronicznej Platformy Zakupowej to prawie 250 mln zł - mówi Filip Grzegorczyk, prezes Tauronu.

- Poprzez działania mające na celu intensyfikację prowadzenia aukcji elektronicznych oszczędności z tego tytułu w ostatnim roku wzrosły trzykrotnie w porównaniu do roku 2015. Poprzez cykl spotkań z potencjalnymi kontrahentami chcemy otworzyć się na aktywny dialog z rynkiem - posłuchać tego, jakie są oczekiwania naszych partnerów wobec procesów przetargowych organizowanych przez spółki grupy Tauron – podkreśla Grzegorczyk.

Spotkanie 15 lutego otwiera cykle spotkań z kontrahentami. W trakcie pierwszych warsztatów przedstawione zostały plany prac remontowych i inwestycyjnych przewidzianych na 2017 r. oraz plany przyłączeniowe związane z Programem Likwidacji Niskiej Emisji przygotowywanym przez Tauron Ciepło.

Kontrahentom oferowana jest także możliwość odbycia szkoleń z wykorzystania Platformy Zakupowej tak, aby stała się ona narzędziem powszechnie używanym i akceptowanym nie tylko przez pracowników grupy, ale także przez partnerów biznesowych firmy.

- Chcemy pokazać nową jakość, czyli otwarty i transparentny dialog z naszymi kontrahentami. Wysoka frekwencja na pierwszym spotkaniu świadczy o zainteresowaniu współpracą z grupą i bardzo dużą potrzebą takich spotkań, dlatego zainicjowany cykl będzie rozszerzany o kolejne spółki w Grupie Tauron – mówi Kamil Kamiński, wiceprezes zarządu ds. zarządzania korporacyjnego Tauron.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.