PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Tauron Dystrybucja rozwija współpracę ze szkołami zawodowymi

  • Dariusz Ciepiela
    DC
  • 15 sty 2020 18:27

Tauron Dystrybucja współpracuje już z 32 szkołami zawodowymi z południowej Polski. W ramach sygnowanych umów o współpracę firma ma wpływ na model kształcenia fachowców, których poszukuje dziś i poszukiwać będzie w najbliższych latach.

Tauron Dystrybucja rozwija współpracę ze szkołami zawodowymi
fot.mat.pras.
REKLAMA
  • Tauron wspiera szkoły doposażając pracownie elektryczne oraz zapewniając uczniom praktyki i staże.
  • Współpraca pomiędzy Tauronem a szkołami obejmuje m.in. organizację praktyk zawodowych, prelekcje praktyków z bogatym stażem zawodowym oraz wyjazdy dydaktyczne do obiektów elektroenergetycznych.
  • Tauron Dystrybucja współpracuje już z 32 szkołami zlokalizowanymi na całym obszarze działania firmy.


Tylko w ostatnich miesiącach Tauron Dystrybucja podpisał cztery nowe porozumienia z placówkami oświatowymi z Chrzanowa, Rudy Śląskiej, Limanowej i Głogowa.

W Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej oraz w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu, utworzone zostały klasy patronackie. Uczniowie szkół zawodowych i technicy, to poszukiwani pracownicy, dla których energetyka ma oferty pracy.

- Program współpracy ze szkołami średnimi to jedno z działań, którego celem jest pozyskiwanie fachowej kadry technicznej. Staramy się uczniom pokazać, jak działamy, prezentujemy się jako nowoczesny pracodawca dbający o pracownika, a także przedsiębiorstwo zaawansowane technologicznie i innowacyjne. Szukamy więc pracowników zmotywowanych, ale przede wszystkim dobrze przygotowanych do zawodu - mówi Robert Zasina, prezes Tauron Dystrybucja. 

Tauron Dystrybucja zatrudnił na różnych stanowiskach w 2019 roku 344 nowych pracowników. Program współpracy ze szkołami średnimi, trwający od kilku lat, największe efekty przynosi w dużych ośrodkach miejskich.

Po prelekcjach i bezpośrednich spotkaniach z młodzieżą spółka dystrybucyjna zatrudniła w ubiegłym roku 28 absolwentów szkół objętych porozumieniami. Są to osoby z wykształceniem elektrycznym, najczęściej technicy przygotowani do wykonywania zawodu elektromontera.

W 2019 roku do pracowni elektrycznych kilkunastu szkół trafiły urządzenia i materiały dydaktyczne, które są wykorzystywane podczas zajęć praktycznych i lekcji. Szkoły same decydują, jaki sprzęt jest im potrzebny. W niektórych przypadkach jest to kilkaset sztuk osprzętu elektrycznego np. mierników, w innych sprzęt komputerowy lub zaawansowane technologicznie oprogramowanie Virtual Reality.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tauron Dystrybucja rozwija współpracę ze szkołami zawodowymi

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA