PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ta umowa wzmocni współpracę szkół z pracodawcami

  • Autor: aw/PAP
  • 26 lip 2017 14:29

W ramach nowego projektu co najmniej 40 procent godzin zajęć praktycznych powinno odbywać się w przedsiębiorstwach, a nie jak dotychczas - w warsztatach i pracowniach szkolnych.

Ta umowa wzmocni współpracę szkół z pracodawcami
Umowę podpisano podczas uroczystości z udziałem wiceministra rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek i marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa (fot.twitter.com/MR_GOV_PL)
REKLAMA

• Pilotażowy projekt modernizacji kształcenia zawodowego - wart blisko 18 mln zł - realizowany w Świętokrzyskiem w latach 2017-20 ma wzmocnić współpracę szkół z pracodawcami.

• Umowę ws. uruchomienia programu podpisano w środę w Ministerstwie Rozwoju.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Projekt m.in. zwiększa liczbę zajęć praktycznych odbywanych u pracodawcy.

 

Wiceminister Jerzy Kwieciński mówił, że projekt "Innowacyjna edukacja - nowe możliwości zawodowe" ma doprowadzić do wzmocnienia współpracy szkół z pracodawcami i zwiększenia częstotliwości kształcenia zawodowego bezpośrednio w zakładach pracy. "Chcemy, by to przedsiębiorcy stali się jego beneficjentami" - powiedział.

Dodał, że program ma też "przetestować rozwiązania, które mogą przyczynić się do zwiększenia innowacyjności naszych regionów". Wpisuje się też w zamierzenia rządu, by rozwój kraju był bardziej zrównoważony, a te mniej rozwinięte regiony zwiększały swoją innowacyjność.

fot.twitter
fot.twitter

Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas mówił, że projekt "Innowacyjna edukacja - nowe możliwości zawodowe" zakłada zwiększenie częstości, długości i jakości kształcenia w miejscu pracy. "Dziś szkoły zawodowe wypuszczają często absolwentów w próżnię" - mówił.

Według niego w ramach nowego projektu co najmniej 40 procent godzin zajęć praktycznych powinno odbywać się w przedsiębiorstwach, a nie jak dotychczas - w warsztatach i pracowniach szkolnych.

Projekt, jak zaznaczył Jarubas, ma być realizowany we współpracy z partnerem z Austrii. Wyrażał nadzieję, że w jego ramach uda się przetestować rozwiązania, które będą służyć także innym regionom, nie tylko polskim.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wyrażała zadowolenie, że w Świętokrzyskiem będzie realizowany tak ważny pilotażowy projekt Ministerstwa Rozwoju. "Cieszę się, że te 18 mln zł będziemy mogli spożytkować na rozwój naszego regionu" - mówiła.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ta umowa wzmocni współpracę szkół z pracodawcami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA