Nowe badania losów absolwentów Politechniki Gdańskiej (PG) sugerują, że wybieranie tej uczelni w roku maturalnym to bardzo dobra decyzja.

- Obserwacje samej Politechniki potwierdzają inne badania realizowane przez firmę Sedlak & Sedlak.
- Z obserwacji dwóch roczników absolwentów gdańskiej uczelni wynika m.in., że ponad 80 proc. absolwentów zatrudnionych było na umowę o pracę.
- Zadowolonych z ukończenia Politechniki Gdańskiej było aż 95 proc. pytanych absolwentów.
Jak przekonuje na swoich stronach omawiana uczelnia, "absolwenci Politechniki Gdańskiej łatwo znajdują pracę i są zadowoleni z wybranej uczelni." Zarazem ich wynagrodzenia zaliczają się do najwyższych w Polsce. Potwierdzają to nie tylko wyniki corocznego badania losów zawodowych osób, które ukończyły studia na PG, ale i zestawienie przygotowane przez firmę Sedlak & Sedlak.
Szóstą oraz siódmą edycję wspomnianych badań przeprowadził zespół ds. monitorowania losów absolwentów Politechniki Gdańskiej. Próba badawcza wyniosła łącznie 4500 osób, w tym ponad 2500 absolwentów rocznika 2015 oraz prawie 2000 osób, które ukończyły studia w roku 2016. W obu przypadkach około 92 proc. badanych było aktywnych zawodowo, z czego prawie połowa znalazła pracę już w trakcie studiów.
Kolejne 16 proc. zatrudnionych zostało od razu po ukończeniu nauki, a dalsze 16 proc. w ciągu góra trzech miesięcy po uzyskaniu dyplomu. Spośród kilku procent osób, które nie były aktywne zawodowo, największa część to te, które kontynuują naukę na drugim stopniu studiów.
- Warto zauważyć, że w krajach Unii Europejskiej osoby młodsze są silniej zagrożone bezrobociem. Fakt, że tak duża grupa badanych deklaruje, iż nie ma problemów ze znalezieniem pracy napawa optymizmem - zaznacza koordynator zespołu badawczego uczelni Michał Tomczak.
Ponad 80 proc. absolwentów zatrudnionych było na umowę o pracę. Podobny odsetek zadeklarował, że wykonywany przez nich zawód jest zgodny lub częściowo zgodny z kierunkiem kształcenia ukończonym na Politechnice Gdańskiej. Powyżej 70 proc. badanych (odpowiednio 75 proc. dla rocznika 2015 i 80 proc. dla rocznika 2016) zatrudnionych było na stanowisku inżyniera/specjalisty, a prawie 10 proc. na stanowisku kierowniczym. Warto zaznaczyć, że około 60 proc. ankietowanych podnosi zdobyte wcześniej kwalifikacje.


KOMENTARZE (0)