PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Szkoły z regionu radomskiego będą współpracowały z WOT

  • Autor: PAP/AH
  • 1 mar 2019 16:42

Szkoły z regionu radomskiego będą współpracowały z Wojskami Obrony Terytorialnej. 1 marca wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz uczestniczył w podpisaniu umów w tej sprawie.

Szkoły z regionu radomskiego będą współpracowały z WOT
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

- Zachęcamy młodych ludzi, którzy ukończyli 18. rok życia, aby zasilali Wojska Obrony Terytorialnej czy też wojska operacyjne jako żołnierze zawodowi - mówił wiceszef MON w piątek na spotkaniu z młodzieżą w 42 Bazie Lotnictwa Szkoleniowego w Radomiu.

W trakcie spotkania podpisano umowy o współpracy 62 Batalionu Lekkiej Piechoty 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z czterema szkołami w regionie radomskim. Część z tych placówek prowadzi klasy mundurowe.

- Dzięki temu porozumieniu uczniowie będą mogli bez problemu korzystać z naszej bazy dydaktycznej, z pomocy naszych wykwalifikowanych instruktorów - powiedział dowódca 62 Batalionu Lekkiej Piechoty ppłk Łukasz Baranowski. Z kolei terytorialsi będą mieli udostępnione w godzinach wieczornych szkolne hale sportowe, boiska oraz strzelnicę sportową znajdującą się w jednej z placówek oświatowych.

Z umów zadowolone są także szkoły. Zdaniem dyrektor XI LO z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu Elżbiety Bocheńskiej, bezpośrednia współpraca i spotkania z żołnierzami jest dużo bardziej kształcąca niż czysto teoretyczne zajęcia w szkolnej sali. - Wspólne działania z żołnierzami powodują, że nasza młodzież dużo poważniej myśli o swojej przyszłości i wyborze dalszej ścieżki zawodowej - podkreśliła dyrektorka szkoły.

Piątkowe podpisanie umowy o współpracy poprzedziła konferencja z okazji Narodowego Dania Pamięci Żołnierzy Wyklętych pt. "Żołnierze niezłomni - wzór dla młodego pokolenia. Uczniowie klas mundurowych w kontekście służby w WOT". Uczniowie m.in. wysłuchali wykładu przedstawiciela radomskiego IPN na temat zbrojnego podziemie niepodległościowego w Radomiu i regionie radomskim w latach 1945-1956. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szkoły z regionu radomskiego będą współpracowały z WOT

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA