Szkolenia dla bezrobotnych kobiet: Nie tylko pisanie CV, ale i wykonywanie makijażu biznesowego

Już 750 bezrobotnych kobiet w całej Polsce skorzystało dotychczas z bezpłatnych warsztatów prowadzonych przez stowarzyszenie Dress for Succes. Większość z nich znalazła pracę. Oprócz wiedzy otrzymują też ubrania do pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szkolenia dla bezrobotnych kobiet: Nie tylko pisanie CV, ale i wykonywanie makijażu biznesowego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

7 lis 2015 12:57


Istniejąca od 19 lat sieć Dress for Success Worldwide ma już na świecie 137 oddziałów. Polska filia Dress for Success działa od sześciu lat w Katowicach.

- 750 kobiet w całej Polsce skorzystało dotychczas z naszych bezpłatnych, bardzo profesjonalnych warsztatów. Zdecydowana większość, ok. 75 proc. - skromnie licząc - znajduje potem szybko pracę - mówi Dorota Stasikowska-Woźniak, dyrektor generalna stowarzyszenia Dress for Success.

Na prowadzone przez stowarzyszenie zajęcia kobiety zgłaszają się same lub są tam kierowane przez powiatowe urzędy pracy. Szkolenia trwają od 2 tygodni do miesiąca, po 6-8 godzin dziennie, są prowadzone przez profesjonalnych trenerów z certyfikatami.

Zdobywają wiedzę, ubrania i... pewność siebie

Panie wzmacniają poczucie własnej wartości, precyzują swoje oczekiwania co do przyszłej pracy i dowiadują się, jakie jeszcze umiejętności muszą zdobyć. Uczą się mądrego gospodarowania domowym budżetem, autoprezentacji i wystąpień publicznych, dbania o siebie, w tym zasad makijażu biznesowego, ćwiczą rozmowy kwalifikacyjne i pisanie CV. Na koniec dobiera im się odpowiednią fryzurę, dostają też bieliznę i biznesowy strój.

- Podstawowa kwestia to problem z poczuciem własnej wartości, kobiety umniejszają swoją wartość, w czym nieraz utwierdza je najbliższe otoczenie mówiąc, że nie nadają się do pracy, że nic nie potrafią. Czasem długo szukają pracy i tracą wiarę we własne możliwości, tymczasem rynek jest bardzo trudny. My uczymy je, że muszą wziąć swoje życie w swoje ręce, że zmiana zależy od nich - powiedziała Stasikowska-Woźniak.

Z pomocy Dress for Succes korzystają tylko kobiety - samotne matki, długotrwale bezrobotne, defaworyzowane na rynku pracy, wykluczone społecznie, ofiary przemocy, młode i starsze, o różnych doświadczeniach życiowych i zawodowych. Organizacja opiera się na pracy wolontariuszy, którzy zajmują się niemal wszystkim - od pozyskiwania funduszy, po opiekę nad szkolonymi kobietami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.