Szkoła o. Rydzyka jako jedyna nie otrzymała dotąd żadnych pieniędzy

· To była jedyna szkoła, która nie dostała do tej pory żadnych środków i żadne środki na rok 2016 dla tej szkoły nie zostały zabezpieczone – mówił na antenie Radia ZET poseł PiS Andrzej Jaworski o szkole o. Rydzyka.
· Odniósł się w ten sposób do złożenia wniosku przez Ryszarda Terleckiego o przekazanie 20 mln zł na toruńską uczelnię.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szkoła o. Rydzyka jako jedyna nie otrzymała dotąd żadnych pieniędzy

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

10 lut 2016 11:51


Poseł Andrzej Jaworski, przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych, pytany przez Monikę Olejnik, czy znajdzie 20 mln zł dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, powiedział:

- Nie jestem od znajdowania pieniędzy, natomiast mówiłem to wielokrotnie, że prywatne uczelnie otrzymywały dotacje, otrzymywały wielomilionowe czy kilkunastomilionowe dotacje na swoje badania, na swoje cele statutowe i że ta uczelnia, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, która zresztą przez polityków PO w ministerstwie szkolnictwa wyższego była bardzo pozytywnie oceniana, jest jedyną uczelnią, która, mimo że aplikowała, nigdy żadnych środków nie otrzymała – mówił.

Jako osobę, która może zdecydować o przekazaniu kwoty 20 mln zł na szkołę o. Rydzyka, wskazał Jarosława Gowina. - Tylko i wyłącznie minister Gowin, ministerstwo nauki przeznacza środki na szkoły wyższe, to jest naturalne – informował.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.