PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Sześć uczelni stworzyło Łódzkie Partnerstwo Akademickie

  • Autor: PAP/JP
  • 29 lis 2022 15:32

Rektorzy sześciu łódzkich publicznych uczelni wyższych – Akademii Sztuk Pięknych, Muzycznej, Szkoły Filmowej, Uniwersytetu Łódzkiego, Medycznego oraz Politechniki – podpisali we wtorek deklarację zacieśniania współpracy w ramach Łódzkiego Partnerstwa Akademickiego.

Sześć uczelni stworzyło Łódzkie Partnerstwo Akademickie
Rektorat Politechniki Łódzkiej (fot. Polimerek/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)
REKLAMA
  • Łódzkie uczelnie publiczne od dawna współpracują ze sobą na wielu polach.
  • Komunikacja i współpraca między uczelniami prowadzona jest z powodzeniem od lat, więc porozumienie ma głównie wymiar symboliczny.
  • Dzięki Partnerstwu szkoły będą mogły m.in. wspólnie poszukiwać obszarów, które pozwolą im razem wnioskować o interdyscyplinarne projekty międzynarodowe.

"Mając świadomość pierwszoplanowej roli łódzkich uczelni publicznych w kilkudziesięcioletnim procesie kulturowego, społecznego i gospodarczego rozwoju Łodzi i regionu, jak również dając wyraz dumy z naszego dorobku intelektualnego oraz rzeszy wykształconych absolwentów deklarujemy konsekwentne zacieśnianie współpracy pomiędzy naszymi uczelniami dla dobra społeczności akademickiej a także miasta, województwa oraz wszystkich obecnych i potencjalnych partnerów w kraju i za granicą" - napisano w deklaracji.

Czytaj też: Umowa zlecenie i umowa o dzieło a prawo do zasiłku. Uważaj, co podpisujesz

W dokumencie podkreślono również wyjątkowość każdej z uczelni, będących uczestnikiem porozumienia - ich odrębność i unikatowość, historię i potencjał sprawiający, że każda ze szkół będzie równorzędnym podmiotem współpracy, obejmującej m.in. działalność naukową i artystyczną, kształcenie i relacje z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

"Wyrażamy przekonanie, że ukształtowana przez dekady różnorodność łódzkich publicznych szkół wyższych, wzmocniona wielokulturowymi tradycjami Łodzi, nie stoi w sprzeczności, lecz jest najsilniejszym fundamentem jedności, którą wspólnie zamierzamy budować w ramach Łódzkiego Partnerstwa Akademickiego" - zaznaczono w deklaracji.

Czytaj też: Aż 1/5 polskich firm będzie zwalniać pracowników

Podczas uroczystości w sali koncertowej Akademii Muzycznej pod jej tekstem podpisali się rektorzy: dr hab. Elżbieta Aleksandrowicz z Akademii Muzycznej, dr Przemysław Wachowski z Akademii Sztuk Pięknych, dr hab. Milenia Fiedler ze Szkoły Filmowej, prof. dr hab. Krzysztof Jóźwik z Politechniki Łódzkiej, prof. dr hab. Elżbieta Żądzińska z Uniwersytetu Łódzkiego i prof. dr hab. Radzisław Kordek z Uniwersytetu Medycznego.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Sześć uczelni stworzyło Łódzkie Partnerstwo Akademickie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA