Światowy Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego

W dniach 22-24 maja odbędzie się Światowy Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego. W ramach obchodów święta UŁ każdy wydział przygotowuje atrakcje dla osób, które uczyły się w jego murach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Światowy Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

14 maj 2015 14:05


W sobotę, 23 maja, byli studenci powrócą do swoich macierzystych wydziałów. Wydział zarządzania UŁ zaprasza swoich absolwentów do uczestnictwa w wykładach otwartych i licznych bezpłatnych warsztatach. W ciągu 20 lat wydział UŁ wykształcił 16 000 specjalistów z dziedziny nauk o zarządzaniu i finansów. Nie zabraknie pamiątkowych plakatów i fotografii, życzeń i wspomnień o studenckich czasach.

Światowy Zjazd Absolwentów - wydarzenie uświetniające 70 lat istnienia Uniwersytetu Łódzkiego - ma na celu nie tylko powrót do wspomnień, ale także spojrzenie w przyszłość uczelni oraz zacieśnienie relacji z jej absolwentami. W ramach obchodów święta UŁ każdy wydział przygotowuje atrakcje dla osób, które uczyły się w jego murach. Na ten dzień wydział zarządzania zaplanował liczne wykłady i warsztaty. Mają one na celu podniesienie kompetencji zawodowych i rozwój umiejętności miękkich wychowanków zarządzania UŁ. Będzie to doskonała okazja do spotkania po latach i integracji, a zarazem do nawiązania kontaktów biznesowych, poszerzenia wiedzy czy rozwoju umiejętności zawodowych.

Wykłady otwarte

Wydział Zarządzania zaprasza na dwa wykłady otwarte. Pierwszy z nich, „O wywieraniu wpływu i technikach obrony przed manipulacją”, odbędzie się o godzinie 10:00. Profesor dr hab. Tomasz Czapla, podkreśli, że umiejętność świadomego wypowiadania się jest jednym z kluczy wpływania na ludzi i ukierunkowywania ich działań. Jednak robienie tego w złej wierze prowadzi do manipulacji, dlatego też uczestnicy dowiedzą się, jak można się bronić w takich sytuacjach.

Kolejny wykład poświęcony będzie sprawozdawczości finansowej, która wraz z raportowaniem biznesowym stanowi nieodłączny element globalnej gospodarki. Celem wykładu profesor nadzw. dr hab. Ewy Śnieżek „Granice sprawozdawczości finansowej – Quo vadis, Domine?” jest wskazanie miejsca i perspektyw rozwoju oraz wdrażania zasad zintegrowanego raportowania biznesowego w kontekście społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw ery globalizacji i zrównoważonego rozwoju. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.

Warsztaty dla absolwentów

23 maja to również dzień poświęcony bezpłatnym warsztatom interdyscyplinarnym – absolwenci będą mogli poszerzyć swoją wiedzę między innymi na temat efektywnej pracy zespołowej, kreatywności, modeli biznesowych czy… szczęścia. Warsztaty będą odbywać się w godzinach 12:30 – 16:00.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.