×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Sukces rekrutacyjny UKSW. Młodzi walczą o studia

  • Autor: PAP
  • 27 lip 2019 11:08

Łączenie potencjału nauk społeczno-humanistycznych z innowacyjnym sposobem podejścia do dydaktyki i sfery badawczej to wyjątkowy atut Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zainteresowanie studiami na tej uczelni jest bardzo duże – powiedział rektor tej uczelni ks. prof. Stanisław Dziekoński.

Sukces rekrutacyjny UKSW. Młodzi walczą o studia
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • W pierwszym etapie rekrutacji na najbardziej popularne i oblegane kierunki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego zgłosiło się o ponad 30 proc. więcej kandydatów niż w roku ubiegłym.
  • Uczelnia buduje multidyscyplinarne centrum badawcze cyfrowej nauki i technologii w Dziekanowie Leśnym, z myślą o cyfrowej medycynie i gospodarce.
  • Partnerami uczelni w tym przedsięwzięciu są KGHM Polska Miedź i Polska Grupa Energetyczna (PGE).

"Prawdziwą sensacją okazał się nowo utworzony kierunek lekarski. O sto miejsc przygotowanych dla studentów na Wydziale Medycznym rywalizuje prawie 1,7 tys. kandydatów - poinformował ks. prof. Dziekoński.

Tyle zgłoszeń wpłynęło przed ostateczną weryfikacją składanych obecnie dokumentów. Szansę na indeks mają osoby z najlepszymi wynikami z egzaminu dojrzałości o najwyższej liczbie uzyskanych punktów.

"Kryteria rekrutacji nie odbiegają w tym roku akademickim od zasad powszechnie stosowanych na innych publicznych uczelniach" - podkreślił ks. prof. Dziekoński.

Czytaj też: Co po maturach? Młodzi tłumnie chcą ruszyć na studia

Jego zdaniem kształcenie lekarzy na UKSW doskonale wpisuje się w ideę humanizacji medycyny i holistycznego podejścia lekarza do pacjenta, bo emocje i psychika mają bardzo duży wpływ na stan zdrowia i leczenie chorych.

"Nasz program kształcenia przyszłych lekarzy uwzględnia te wszystkie aspekty, dlatego zależy nam, aby na ten kierunek nie trafiały osoby przypadkowe. Na Wydziale Medycznym zapewniamy studentom możliwość zdobywania wiedzy teoretycznej i praktycznej na najwyższym poziomie, z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć w dziedzinie medycyny i zaawansowanych technologii cyfrowych oraz trójwymiarowego obrazowania (3D)" - zaznaczył ks. prof. Dziekoński.

Podkreślił też, że UKSW ma duży potencjał naukowy, technologiczny i intelektualny w dziedzinie informatyki, nauk społecznych, przyrodniczych, humanistycznych, biologicznych.

Uczelnia była jednym z pierwszych uniwersytetów w Polsce, który przed kilkoma laty stworzył bardzo nowoczesne centrum cyfrowe dla humanistyki i nauk społecznych. Teraz buduje multidyscyplinarne centrum badawcze cyfrowej nauki i technologii w Dziekanowie Leśnym, z myślą o cyfrowej medycynie i gospodarce.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Sukces rekrutacyjny UKSW. Młodzi walczą o studia
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA