PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Sukces polskich uczelni w konkursie "European Universities"

Obecność pięciu polskich uczelni w zwycięskich konsorcjach w ramach konkursu "European Universities" to przejaw bardzo pozytywnych zmian, które rozpoczęły się w ostatnich latach na polskich uczelniach - powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

  • Autor: PAP/KM
  • 27 cze 2019 16:42
Sukces polskich uczelni w konkursie "European Universities"
Uniwersytet Warszawski jest jedną z pięciu wyróżnionych uczelni (fot. archiwum)
REKLAMA
  • W gronie laureatów konkursu Komisji Europejskiej "European Universities" znalazło się pięć polskich uniwersytetów: Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie i Uniwersytet Warszawski.
  • W sumie KE wybrała 17 konsorcjów instytucji szkolnictwa wyższego, które otrzymały granty na rozwój współpracy m.in. w dziedzinie kształcenia, badań, transferu technologii.
  • Cieszymy się wtedy, kiedy widzimy polskie uczelnie, które rosną również na listach międzynarodowych rankingów - powiedział minister Jarosław Gowin.

- Chcę powiedzieć, że ten sukces jest kolejnym przejawem bardzo pozytywnych zmian, które rozpoczęły się w ostatnich latach na polskich uczelniach" - powiedział w czasie konferencji prasowej wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak przypomniał, od października 2018 r. obowiązuje nowa ustawa - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, która "zdecydowanie promuje kształcenie na wysokim europejskim i światowym poziomie oraz - co równie ważne - prowadzenie badań naukowych na takim poziomie".

- Cieszymy się wtedy, kiedy widzimy polskie uczelnie, które rosną również na listach międzynarodowych rankingów. Cieszymy się również wtedy, kiedy budują trwałe sieci współpracy z najlepszymi ośrodkami akademickimi w Europie i poza nią - dodała obecna na konferencji szefowa MPiT Jadwiga Emilewicz.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Sukces polskich uczelni w konkursie "European Universities"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA