PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Subwencja na szkoły doktorskie zwiększona o 100 mln zł

  • Autor: PAP/RAF
  • 10 cze 2022 20:08

Wiceminister finansów Sebastian Skuza pozwolił nam wczoraj na podpisanie decyzji o zwiększeniu subwencji dla uczelni w wysokości 100 mln zł na szkoły doktorskie - przekazał szef MEiN Przemysław Czarnek w piątek w Warszawie.

Subwencja na szkoły doktorskie zwiększona o 100 mln zł
Szef MEiN Przemysław Czarnek (Fot. PAP/MateuszMarek)
REKLAMA

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wziął udział w piątek w Warszawie w uroczystościach z okazji jubileuszu 25-lecia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. KRASP tworzą rektorzy 109 szkół wyższych, w tym 10 uczelni niepublicznych, które wspólnie podejmują działania na rzecz rozwoju szkolnictwa wyższego i nauki.

Czarnek powiedział, że wiceminister finansów Sebastian Skuza "jest wielkim przyjacielem nauki i szkolnictwa wyższego" i stara się, by nakłady na ten cel były coraz wyższe.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- I choćby z okazji 25-lecia KRASP pozwolił nam wczoraj na podpisanie decyzji o zwiększeniu subwencji dla uczelni naszych w wysokości 100 mln zł na szkoły doktorskie - przekazał szef MEiN.

Czytaj też: W Australii niebawem ruszy program skróconego tygodnia pracy

Szkoły doktorskie zastępują od 1 października 2019 r. studia doktoranckie. Jest to jeden z efektów reformy nauki i szkolnictwa wyższego, wprowadzonej przez byłego wicepremiera i szefa MNiSW Jarosława Gowina. Jedna z zasadniczych zmian polega na tym, że każdy uczestnik studiów doktoranckich otrzymuje stypendium, co wcześniej nie było regułą. Szkołę doktorską prowadzi cała uczelnia, a nie - tak jak dotychczas w przypadku studiów doktoranckich - uprawniona jednostka uczelni.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Subwencja na szkoły doktorskie zwiększona o 100 mln zł

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA