×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego przyznane

  • Autor: PAP/RAF
  • 15 sty 2020 20:44

Student warszawskiej ASP Szymon Zakrzewski otrzymał stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego. Jest ono przyznawane młodym, zdolnym ludziom, którzy "idą pod prąd" i "mierzą wyżej". Stypendium przyznano po raz drugi.

Stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego przyznane
Pieniądze i wsparcie mentorskie w ramach stypendium im. Wyspiańskiego (fot. facebook.com/Stypendium-Stanisława-Wyspiańskiego)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Stypendium przyznano po raz drugi. O jego uzyskanie walczyły 154 osoby, z których wybrano dziesięciu finalistów: siedmiu studentów (architektury, biologii, medycyny, badań nad sztuczną inteligencją, wzornictwa oraz szkoły filmowej) oraz trójkę wyróżniających się uczniów szkół średnich.
  • Wszyscy finaliści będą mogli przez rok spotykać się z mentorami i korzystać z ich wsparcia. Laureat dodatkowo otrzyma 12 tys. zł. 
  • Jak podkreślił w środę wieczorem Przemysław Powalacz misją Stowarzyszenia im. S. Wyspiańskiego, które powstało pod koniec 2018 r. jest: podnoszenie jakości edukacji i wspieranie młodych ludzi wkraczających w dorosłość, namawianie ich do zaangażowania w inicjatywy społeczne oraz promowanie idei przywództwa.

Decyzja działającego w Krakowie Stowarzyszenia im. Stanisława Wyspiańskiego, które wspiera zdolnych uczniów i studentów została ogłoszona w środę - w 151. rocznicę urodzin Stanisława Wyspiańskiego - przed spektaklem "Kariera Arturo Ui" na dużej scenie Teatru im. J. Słowackiego.

Stypendium przyznano po raz drugi. O jego uzyskanie walczyły 154 osoby, z których wybrano dziesięciu finalistów: siedmiu studentów (architektury, biologii, medycyny, badań nad sztuczną inteligencją, wzornictwa oraz szkoły filmowej) oraz trójkę wyróżniających się uczniów szkół średnich.

- Stypendium otrzymuje osoba, która łączy w sobie coś, co jest istotne i co łączy ją z naszym patronem Stanisławem Wyspiańskim: nieprawdopodobny nonkonformizm i upór w czynieniu świata lepszym przez własne projektowanie, przez odkrywanie rzeczy, których nie chcemy widzieć - mówił ogłaszając decyzję Krzysztof Głuchowski, członek kapituły przyznającej stypendium, dyrektor naczelny Teatru im. J. Słowackiego. Dodał, że wybór był bardzo trudny.

Czytaj też: Bez dobrego menedżera nie ma innowacji

Wszyscy finaliści będą mogli przez rok spotykać się z mentorami i korzystać z ich wsparcia. Laureat dodatkowo otrzyma 12 tys. zł.

- Dziękuję kapitule za zaufanie, ponieważ to, co robię nie jest wszystkim znane. Mam nadzieję, że - dzięki temu zaufaniu i wsparciu - design krytyczny, którym się zajmuje stanie się narzędziem powszechnym nie tylko w mojej szkole - ASP - ale także w edukacji - powiedział Zakrzewski, odbierając nagrodę.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego przyznane

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA