×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Stypendia socjalne dla studentów i doktorantów powinny wzrosnąć

  • Autor: PAP/JP
  • 26 sty 2023 17:26

Nad propozycją zwiększenia przy nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym stypendiów socjalnych czy zmiany mechanizmów z tym związanych dyskutowała prezydencka Rada ds. Młodzieży działająca w ramach Narodowej Rady Rozwoju – powiedział doradca prezydenta Łukasz Rzepecki.

Stypendia socjalne dla studentów i doktorantów powinny wzrosnąć
System świadczeń socjalnych na wyższych uczelniach w Polsce honoruje osoby z rodzin wielodzietnych albo z tych, w których brakuje jednego z członków rodziny (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Łukasz Rzepecki na czwartkowym briefingu prasowym po posiedzeniu Rady przekazał, że głównym tematem była kwestia stypendiów socjalnych dla studentów i doktorantów.
  • Powiedział, że w obradach wziął udział wiceszef MEiN Wojciech Murdzek i przedstawiciele KPRM, a także przedstawiciele Rady ds. Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji, w tym prof. Marek Kisilowski.
  • "Dyskutowaliśmy nad kwestią zwiększenia stypendiów socjalnych czy mechanizmów z tym związanych przy nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym - przekazał Rzepecki.

"Zwracaliśmy uwagę na potrzebę zwiększenia nakładów na szkolnictwo wyższe, w tym trudną sytuację młodych naukowców, którzy prowadząc swoje działalności badawcze, dydaktyczne - balansują na granicy przetrwania. Muszą oni podejmować się dodatkowych aktywności poza życiem akademickim, żeby się utrzymać i przetrwać" - powiedział przewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów Michał Klimczyk.

Bez zwiększenia nakładów trudno będzie zachęcić naukowców do pozostania na uczelni

Zastrzegł, że jeżeli sytuacja się nie zmieni, to "coraz trudniej będzie zastępować kadry akademickie" i "zachęcać młodych naukowców, żeby pozostawali na uczelniach".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Stypendia socjalne dla studentów i doktorantów powinny wzrosnąć

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA