PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Stypendia dla uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych

  • Autor: PAP/AT
  • 16 paź 2019 14:29

78 uczniów z Gorzowa Wlkp., szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych, odebrało stypendia motywacyjne za dobre wyniki w nauce. Zostały one przyznane w ramach projektu "Zawodowcy w Gorzowie 2.0", którego celem jest rozwój i promocja szkolnictwa zawodowego.

Stypendia dla uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych
Stypendia zostały przyznane zgodnie z regulaminem, który został przygotowany specjalnie w celu wyróżnienia uczniów osiągających ponadprzeciętne wyniki w przedmiotach zawodowych (fot. gorzow.pl)
REKLAMA

Ewa Iwańska z Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. poinformowała, że uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie.

"Jesteście najlepsi z najlepszych i już mi żal, że wyjedziecie studiować na różnych uczelniach na całym świecie. Zapewniam was, że zrobimy wszystko, abyście chcieli wrócić i pracować w Gorzowie" - powiedział prezydent miasta Jacek Wójcicki.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Stypendia zostały przyznane zgodnie z regulaminem, który został przygotowany specjalnie w celu wyróżnienia uczniów osiągających ponadprzeciętne wyniki w przedmiotach zawodowych. Będą wypłacane w 10 transzach w roku szkolnym 2019/2020. Łącznie na ten cel przeznaczono 300 tys. zł.

Stypendyści są uczniami 11 gorzowskich szkół, m.in.: Liceum Plastycznego, Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Elektrycznych czy Zespołu Szkół Gastronomicznych.

Projekt "Zawodowcy w Gorzowie 2.0" to przedsięwzięcie, w którego ramach uczniowie mają możliwość korzystania z profesjonalnego doradztwa zawodowego oraz z szerokiej oferty kursów, warsztatów i szkoleń.

Objęci nim młodzi ludzi uczestniczą w stażach i praktykach oraz mają możliwość uczyć się zakładania własnej działalności gospodarczej dzięki uczestnictwu w start-upach czy też doskonalić swoje umiejętności na kołach naukowych.

Iwańska dodała, że innowacyjnym działaniem na skalę województwa jest również wdrożenie systemu motywacyjnego ukierunkowanego na promowanie umiejętności zawodowych - jest to stypendium przyznawane dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Stypendia dla uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA