Stypendia dla szkół: 75 tys. dolarów od fundacji Gene’a Haasa trafi do Polski

• 61 szkół z 15 europejskich krajów otrzyma stypendia Fundacji Gene’a Haasa (GHF) na łączną kwotę 425 tys. dolarów.
• W Polsce stypendia przyznano dwunastu szkołom.
• Łączna suma stypendiów dla polskich szkół to blisko 75 tys. dolarów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Stypendia dla szkół: 75 tys. dolarów od fundacji Gene’a Haasa trafi do Polski

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

18 sty 2016 17:13


Spośród dwunastu polskich szkół, stypendium w największej wysokości - 15 tys. dolarów - otrzyma Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej z Poznania. Łączna kwota stypendiów przyznanych w Polsce wynosi 74,9 tys. dolarów. Przyznano je następującym placówkom:

Stypendia są częścią stałego zaangażowania Gene’a Haasa, założyciela i dyrektora generalnego Haas Automation we wspieranie edukacji technicznej. Celem stypendiów GHF jest podniesienie jakości kształcenia w europejskich programach szkoleniowych dotyczących produkcji. W przyszłym roku GHF ma nadzieję rozszerzyć swoją obecność w Europie i wesprzeć trwające odradzanie się edukacji technicznej.

– Jestem przekonany, że stypendia te nie tylko ułatwią zdobycie wiedzy przez uczniów, którzy obecnie szkolą się na specjalistów dla przemysłu obróbczego i produkcji maszyn, ale także przyciągną kolejnych młodych ludzi do podjęcia edukacji w tej dziedzinie – powiedział Grzegorz Ziółkowski, dyrektor marketingu firmy Abplanalp, dystrybutora obrabiarek marki Haas Automation, która ściśle współpracuje z Fundacją Gene’a Haasa.

– Liczę, że tego typu inicjatywy pozwolą wydobyć z impasu szkolnictwo techniczne i dostarczyć na rynek tak poszukiwanych obecnie specjalistów. To pierwszorzędny warunek dalszego stabilnego rozwoju gospodarczego Polski - podkreśla.

*Stypendia fundowane są we współpracy z firmą Haas Automation i amerykańskim Narodowym Instytutem Obróbki Metali (National Institute for Metalworking Skills, NIMS). Fundacja Gene’a Haasa przyznaje stypendia na trzech kontynentach. Sieć Centrów Edukacji Technicznej firmy Haas (HTEC) wspiera tysiące programów edukacyjnych w Ameryce Północnej, Europie i Afryce, a wkrótce pomoc ta dotrze także do Azji.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.