×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Stworzyli program do ostrzegania o dzikich zwierzętach na drodze. Docenił ich Huawei

  • km
  • 16 gru 2021 19:00

Huawei Polska już po raz ósmy zorganizował inicjatywę Seeds For The Future. To globalny program firmy, skierowany do najzdolniejszych studentek i studentów z ponad 100 krajów.

Stworzyli program do ostrzegania o dzikich zwierzętach na drodze. Docenił ich Huawei
Huawei Polska już po raz ósmy zorganizował inicjatywę Seeds For The Future (fot. mat. pras.)
REKLAMA

Celem programu edukacyjnego Huawei jest inspirowanie młodych liderów i liderek do kreowania przyszłości za sprawą pogłębiania wiedzy na temat branży ITC. Podczas ośmiu dni wykładów, warsztatów i kursów online, prowadzonych przez ekspertów uczestnicy mieli okazję przestudiować w praktyce tajniki technologii 5G, AI, IoT, Cloud czy Smart City oraz dołączyć do debat z udziałem przedstawicieli liderów rynku, takich jak JD czy DJI. 

Harmonogram zajęć Seeds For The Future uwzględniał również aktywności wspierające kompetencje biznesowe i wymianę kulturową. Jednym z kluczowych elementów wydarzenia było włączenie studentów do Tech4Good – projektu Huawei poświęconego technologiom pozytywnego wpływu, który realizowany jest w grupach o zasięgu międzynarodowym.

Polscy studenci rywalizowali między innymi z rówieśnikami z Kamerunu i Holandii. Zdobycie pierwszego miejsca za projekt wykorzystujący technologie telekomunikacyjne do ostrzegania kierowców o dzikich zwierzętach na drodze zapewniło Polakom udział w globalnym finale, który odbędzie się w styczniu przyszłego roku.

Spośród 45 zrekrutowanych kandydatów, ponad połowę stanowiły studentki. To pierwszy raz w historii wszystkich edycji edukacyjnego programu Huawei, kiedy kobiety stanowiły większość uczestników.

- Talent i kreatywność kobiet w STEM są siłą napędową, bez której nie można mówić o innowacji. Obecność studentek w naszej ósmej edycja Seeds For The Future pokazuje, że odwrócenie stereotypowych tendencji społecznych następuje na naszych oczach. Na polskich uczelniach informatykę studiuje zaledwie 15 proc. kobiet, z kolei na kierunkach nowo technologicznych kobiety reprezentują zaledwie 20 proc. całej społeczności absolwentów. Nie da się ukryć, że zapotrzebowanie na kierunki związane z nowoczesnymi technologiami jest coraz większe, dlatego przez takie inicjatywy, jak ta, chcielibyśmy pokazywać młodym ludziom, że w branży ICT jest miejsce dla wszystkich, bez względu na płeć - wyjaśnia Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska.

Najlepszych uczestników i uczestniczki 8. edycji Seeds For The Future w Polsce nagrodzono sprzętem od Huawei - laptopami, tabletami i bezprzewodowymi słuchawkami. Troje laureatów pojechało też na Huawei Talent Summit, odbywającą się w Helsinkach konferencję podsumowującą działalność Huawei na rzecz edukacji. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Stworzyli program do ostrzegania o dzikich zwierzętach na drodze. Docenił ich Huawei

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA