PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Studia za granicą? Rodzice na tak

  • Autor: AW
  • 14 lip 2017 9:36

Zdaniem rodziców maturzystów z 15 krajów, studia zapewnią ich dzieciom dobry start w dorosłe zawodowe życie. Pożądane przez wielu studia za granicą, oprócz poszerzania wiedzy, mają wiele dodatkowych zalet, ale i obciążeń.

Studia za granicą? Rodzice na tak
41 proc. przebadanych rodziców rozważa wybór zagranicznej uczelni dla swoich dzieci (fot.pixabay)
REKLAMA

• 41 proc. przebadanych rodziców rozważa wybór zagranicznej uczelni dla swoich dzieci – wynika z raportu nt. edukacji opublikowanego przez bank HSBC. 

• Tym, co ma im zapewnić udany start w dorosłość, są m.in. studia za granicą.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Dla mniej zamożnych i mniej odważnych alternatywa są studia on-line.

 

Jak wynika z raportu HSBC, rodzice z optymizmem patrzą w przyszłość swoich dzieci. 75 proc. respondentów tego badania przewiduje, że ich dzieci czeka świetlana przyszłość, a 68 proc. spodziewa się, że znajdą one w przyszłości bardzo dobrą pracę. Raport ten prezentuje wyniki badania opinii rodziców z 15 krajów.

Jakie zagraniczne studia wybrać?

41 proc. przebadanych rodziców rozważa wybór zagranicznej uczelni dla swoich dzieci. Pytani o to, do których krajów chcieliby wysłać je na studia, najczęściej wskazywali Stany Zjednoczone (47 proc.). Wybór ten nie dziwi, ponieważ aż 8 na 10 uczelni na liście szanghajskiej – rankingu najbardziej prestiżowych uczelni na świecie – to amerykańskie uniwersytety.

W czołówce rankingu najbardziej popularnych kierunków do studiowania za granicą znalazły się Australia (40 proc.) oraz Wielka Brytania (39 proc.). Mniejszą popularnością wśród rodziców cieszą się są azjatyckie uniwersytety (Japonia - 14 proc., Singapur - 8 proc., Chiny, Hongkong - po 5 proc.). Tymczasem azjatyccy studenci wiodą prym wśród obcokrajowców kształcących się na uczelniach. Jak wynika z danych OECD, 53 proc. spośród ponad 4 milionów wszystkich zagranicznych studentów na świecie pochodzi właśnie z Azji.

Wysokie miejsce w międzynarodowych rankingach uczelni to ważny argument w wyborze zagranicznych uniwersytetów – przyznało 37 proc. uczestników badania. Liczy się również jakość oferty edukacyjnej (45 proc.) i prestiż uczelni (41 proc.).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Studia za granicą? Rodzice na tak

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA