Studia z rekrutacji i selekcji odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku

Branża rekrutacyjna w Polsce, mimo że nadal stosunkowo młoda rozwija się bardzo dynamicznie. Agencje zrzeszone w Polskim Forum HR już dziś zatrudniają ponad 1,5 tys. pracowników. Zapotrzebowanie na dobrych konsultantów nieustannie rośnie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Studia z rekrutacji i selekcji odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

18 cze 2013 20:26


W dobie ogromnego niedopasowania kwalifikacji do potrzeb rynku pracy, poszukiwanie odpowiednich pracowników staje się coraz trudniejsze, tym samym rola konsultantów ds. rekrutacji nabiera na znaczeniu. Od ich profesjonalizmu i skuteczności zależy realizacja polityki zatrudnieniowej w wielu polskich przedsiębiorstwach. Konsultanci w dużej mierze posiadają bardzo zróżnicowane umiejętności i wiedzę, nie zawsze wystarczające do skutecznego pełnienia swojej roli.

Akademia Leona Koźmińskiego wspólnie z Polskim Forum HR stworzyły studia podyplomowe: Rekrutacja i selekcja, których celem jest kompleksowe przygotowanie słuchaczy do samodzielnej realizacji nawet najbardziej skomplikowanych projektów rekrutacyjnych oraz wykształcenie umiejętności sprzedażowych pozwalających na budowanie stałych relacji z klientem.

Absolwenci studiów staną się profesjonalistami w zakresie realizacji procesów rekrutacyjnych. Dzięki współpracy z praktykami rynku, ich wiedza i umiejętności będą w pełni dostosowane do potrzeb rynku pracy. Zdobędą kompleksową wiedzę na temat narzędzi i metod rekrutacji i selekcji, w tym głównie w zakresie prowadzenia wywiadu kompetencyjnego, poszukiwań bezpośrednich oraz assessment center.

Jednocześnie zdobędą i rozwiną umiejętności sprzedażowe, negocjacyjne i komunikacyjne, niezbędne do realizacji założeń budżetowych oraz do budowania trwałych relacji z klientem. Istotnym aspektem pracy rekrutera są zasady etyczne i przestrzeganie prawa, dlatego studia zawierają rozbudowany blok skupiony na tym obszarze.

Słuchacze zapoznają się również z pozostałymi usługami oferowanymi przez agencje (głównie w zakresie pracy tymczasowej, rekrutacji masowych oraz realizacji projektów outplacementowych) co zapewni absolwentom elastyczność w podejściu do klienta.

Studia dają uczestnikom niepowtarzalna okazję zdobycia nowych umiejętności od najlepszych ekspertów na rynku, w dużej części praktyków na co dzień przygotowujących konsultantów do pracy. Dają również okazję poznania jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się branży usług dla biznesu w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.