×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Studia, rekrutacja: Jak dostać się na Harvard, Stanford czy MIT? Zobacz kryteria i egzaminy, które trzeba zdać

Uczelnie amerykańskie niezmiennie okupują miejsca na podium wszelkich rankingów. Jak się na nie dostać?

Studia, rekrutacja: Jak dostać się na Harvard, Stanford czy MIT? Zobacz kryteria i egzaminy, które trzeba zdać
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• By dostać się na Harvard, Stanford czy MIT nie trzeba wcale pieniędzy czy znajomości.

• Kandydat musi przede wszystkim zmierzyć się z egzaminami SAT oraz egzaminem językowym TOEFL.

• Polscy licealiści mogą przystąpić do testów SAT kilka razy w roku w Warszawie, Krakowie i Gdańsku.

• Prestiżowe zagraniczne uczelnie przykładają też ogromną wagę do osiągnięć i aktywności nie związanych z edukacją bezpośrednio.

• Z uwagi na przynależność do Unii Europejskiej studia na starym kontynencie mogą okazać się najbardziej dostępną i atrakcyjną opcją.

Dostać się na Harvard, Stanford czy MIT? Czemu nie. To marzenie można spełnić i problemem wcale nie muszą być pieniądze. W 2017 roku kontynuować edukację za granicą będzie 25 proc. więcej Polaków niż w roku 2016 – wynika z danych Elab Education Laboratory.

Uczelnie amerykańskie niezmiennie okupują miejsca na podium wszelkich rankingów. Aby dostać się na Harvard, Stanford czy MIT, Egzamin składa się z trzech części. Pierwsza sprawdza umiejętność czytania ze zrozumieniem i zdolności językowe. Kolejna, matematyczna, obejmuje geometrię, algebrę, prawdopodobieństwo, analizę danych i arytmetykę. Niektóre uczelnie wymagają dodatkowo napisaniu eseju na zadany temat. Tak więc niezależnie od tego, czy uważamy się za humanistę, czy umysł ścisły, przyjdzie nam zmierzyć się ze wszystkimi częściami egzaminu i wykazać wszechstronnością. W zależności od wybranego kierunku studiów należy także przystąpić do, zwykle dwóch, Subject SAT, czyli egzaminów przedmiotowych.

Czytaj też: Ranking najlepszych uczelni na świecie

Polscy licealiści mogą przystąpić do testów SAT kilka razy w roku w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Optymalnie powinni to zrobić w drugiej klasie liceum. Ze względu na zakres programowy w polskich szkołach, zdanie egzaminu rok wcześniej niż robią to Amerykanie od strony merytorycznej nie powinno stanowić problemu. Zwłaszcza po opanowaniu strategii rozwiązywania tego typu zadań.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: Studia, rekrutacja: Jak dostać się na Harvard, Stanford czy MIT? Zobacz kryteria i egzaminy, które trzeba zdać

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • elo 2022-01-07 17:56:30

  ez byczki

 • siema 2019-09-11 22:33:52

  no siema ja sie tak o dostałem i jest git elo

 • Aga 2019-08-02 13:13:28

  Bardzo optymistyczny ten artykół. Wszystko się zgadza z wyjątkiem kasy. Na darmowe studia w stanach mogąliczyć najpierw wybitni sportowcy a następnie bardzo wybitni uczniowie. Moja córka bez problemu dostała się (po świetnym SAT-cie i Toeflu) do 2 uniwersytetów w USA . Jednak mimo otrzymania najwyższego możliwego stypendium to nadal było "tylko" 1/4 czesnego i rok studiów nas kosztuje sporo ponad 100 tys

  • Wesoły 2021-01-29 22:48:43

   NO I NICZEGO SIĘ TAM NIE NAUCZY A KASIORKĘ WYDA ! Jedynym plusem będzie papirek i znajomość języka. Idąc do polskiej uczelni a później kombinując z wymianą można osiągnąć to samo i za darmo.

   • Kamil 2022-10-25 18:54:41

    Mówi człowiek bez wykształcenia, nawet napisać poprawnie nie potrafi.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA