Studia: Polskie uczelnie chcą przyciągnąć studentów z Kanady

• Osiem szkół wyższych z Polski przedstawiało w Toronto swoją ofertę podczas Międzynarodowych Targów “Study and Go Abroad”, na których prezentowało się kilkadziesiąt renomowanych uczelni z całego świata.
• Na jesień 2017 r. planowana jest kolejna edycja targów i więcej polskich uczelni.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Studia: Polskie uczelnie chcą przyciągnąć studentów z Kanady

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

6 mar 2017 9:46


Polscy goście to przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego, Collegium Civitas w Warszawie, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz uniwersytetów medycznych: z Białegostoku, Poznania, Wrocławia i Gdańska, dla którego była to druga edycja targów.

Jak powiedział konsul generalny Grzegorz Morawski, na jesień planowana jest kolejna edycja targów i więcej polskich uczelni.

Przedstawiciele uczelni mówili, że ważna jest cena studiów, kilkakrotnie niższa przy równoważnym wykształceniu w języku angielskim. Są też cechy dla Kanadyjczyków atrakcyjne, jak np. małe grupy na ćwiczeniach.

Zuzanna Dyrda z ASP we Wrocławiu powiedziała, że na uczelni są studenci z wielu krajów, od Kostaryki po Filipiny. Zachęca ich odmienny tryb edukacji. "Rozwój indywidualny, spotkania w relacji mistrz - uczeń. Tu często nacisk kładziony jest na konceptualny kontekst pracy artystycznej. U nas studenci dużo pracują nad umiejętnościami technicznymi".

Czytaj też: Gdzie studiować? Te uczelnie są najpopularniejsze

Monika Wysocka z Akademii Marynarki Wojennej przypomniała, że kierunki wojskowe nie są dostępne dla obcokrajowców. "Jesteśmy małą uczelnią i nie liczyłam, że będzie tak duże zainteresowanie. Są kierunki cywilne, na które zagraniczni studenci mogą aplikować. Ale przyszło też kilka osób z Polonii, które chciałyby studiować na kierunkach wojskowych. Studenci z polskim paszportem mają dostęp do wszystkich kierunków" - dodała.

Anna Rabczuk, która obecnie wykłada na Uniwersytecie Toronto i reprezentowała UW powiedziała, że pytano o prawo, zarządzanie, psychologię, studia biznesowe, a także stosunki międzynarodowe i biotechnologie. Atrakcyjne jest zbliżanie systemów edukacyjnych w Europie. "Na Uniwersytecie Warszawskim mamy ponad 20 kierunków wykładanych od początku do końca w języku angielskim i specjalizacje po angielsku, po licencjacie. Polonusi są zdziwieni, że jeśli znają język polski i mają podwójne obywatelstwo, mogą studiować bezpłatnie" - powiedziała Rabczuk.

Niepubliczna uczelnia Collegium Civitas oferuje studentom anglojęzycznym kilka kierunków. "Jest duże zainteresowanie dziennikarstwem i nowymi mediami, stosunkami międzynarodowymi. Są pytania o wykładowców, o Erasmusa" - powiedziała Aleksandra Konopka z Collegium Civitas. Uczelnia ma już szerokie kontakty w USA, stąd zainteresowanie Kanadą.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

kierunekrozwoju 2017-03-19 12:32:18

Witam! Drodzy absolwenci szkół średnich, z pewnością wielu Was obecnie zastanawia się jakie studia wybrać, gdzie podjąć edukację? Warto zatem skorzystać z testu predyspozycji zawodowych i wypełnić go na stronie kierunekrozwoju.pl Jego wyniki pomogą w wyborze dalszego kierunku kształcenia oraz przyszłego zawodu. Oprócz opisu typu zainteresowań, preferencji i osobowości otrzymać można propozycje branży oraz kierunków studiów. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu Kierunek Rozwoju