PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

4 Design Days: Studia nie przygotowują do pracy architekta?

- Uważam, że uczelnia nie przygotowuje do zawodu, ale może to i lepiej, bo nie zabija się w studentach kreatywności – powiedział Hugon Kowalski z Ugo Architecture podczas debaty „Wyzwania młodego architekta”, która odbyła się podczas wydarzenia 4 Design Days w Katowicach.

4 Design Days: Studia nie przygotowują do pracy architekta?
Bartłomiej Nawrocki podkreślił, że architekt uczy się całe życie. – Nauka kończy się na ostatnim projekcie – podsumował. (Fot. pixabay)
REKLAMA

Zdaniem Liliany Krzyckiej, architekta z Menthol Architects uczelnia pomaga młodym ludziom w dorastaniu do bycia architektem, ale nie daje zaplecza jeśli chodzi o samą pracę.

– Każdy architekt chce być trochę demiurgiem, zmieniać przestrzeń, ale musi być też biznesmenem i to jest najtrudniejsze. Po zakończeniu studiów – jeśli nie znajdziemy pracy w żadnej pracowni – musimy znaleźć sposób na samodzielne wdrożenie swoich pomysłów. Dobrze, jeśli spotkamy wówczas na swojej drodze mentora, doświadczonego już architekta – mówiła Krzycka.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak zauważył Jakub Zawadzki, założyciel KAMJZ Architects, w polskich programach studiów są mieszkania, domy, ale nie ma biurowców. – 80 proc. naszych pracowników jest z zagranicy i tam jest pod względem programowym inaczej – podkreślił.

Z kolei Robert Konieczny, architekt i założyciel KWK Promes stwierdził, że uczelnie są przepełnione. – Kiedy ja zdawałem na studia na roku było ok. 50 osób, teraz jest ponad 100. To niestety wiąże się z pogorszeniem jakości kształcenia – powiedział.

Natomiast Bartłomiej Nawrocki podkreślił, że architekt uczy się całe życie. – Nauka kończy się na ostatnim projekcie – podsumował.

*Materiał powstał w oparciu o panel dyskusyjny „Wyzwania młodego architekta”, który odbył się podczas 4 Design Days w Katowicach.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 4 Design Days: Studia nie przygotowują do pracy architekta?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA