PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Studia, Łódź: Rusza nowy kierunek - rewitalizacja miast. Jedyny taki w Polsce

Uniwersytet Łódzki oraz Politechnika Łódzka podpisały umowę o wspólnym prowadzeniu studiów drugiego stopnia na kierunku - rewitalizacja miast.

Studia, Łódź: Rusza nowy kierunek - rewitalizacja miast. Jedyny taki w Polsce
ZUS jest gotowy powierzyć innym instytucjom realizację niektórych swoich usług (fot.shutterstock)
REKLAMA

Rewitalizacja miast to kierunek studiów drugiego stopnia obejmujący takie obszary wiedzy jak: architektura i urbanistyka, budownictwo, inżynieria środowiska, ekonomia, nauki o zarządzaniu, socjologia, pedagogika oraz geografia.

W programie studiów znalazły się łącznie 62 przedmioty prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz zaproszonych ekspertów. Nabór na jedyne tego typu studia w Polsce rozpoczyna się z nowym rokiem akademickim, a limit ustalono na 60 osób, co świadczy o elitarności tego kierunku.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Absolwent studiów z zakresu rewitalizacji miast otrzyma wspólny dyplom, sygnowany przez rektorów UŁ i PŁ - informuje Urząd Miasta w Łodzi.

Czytaj też: Biznesowe kierunki studiów polskich uczelni dyskwalifikują europejskich rywali

Aspekt społeczny nowego kierunku studiów podkreślił rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Antoni Różalski, wskazując, że rewitalizacja to nie tylko proces urbanistyczny czy infrastruktura, ale również szerokie spektrum zagadnień socjologicznych i socjalnych.

Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak zwrócił natomiast uwagę na bardzo ważny profil kształcenia, którego celem jest konsolidacja celów, a to trend istotny uczelni w całej Europie. Chodzi o praktyczne przygotowanie kadr specjalistów w oparciu o interdyscyplinarny model kształcenia.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Studia, Łódź: Rusza nowy kierunek - rewitalizacja miast. Jedyny taki w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Aragorn 2017-06-16 09:49:40

    To oprogramowanie GIS, o którym wspomniałeś umożliwia też tworzenie prezentacji 3d, które są zrozumiałe dla przeciętnego człowieka, dzięki czemu możliwe jest zawwsze przeprowadzenie szerokich konsultacji społecznych.

  • Rovin 2017-06-14 12:06:27

    Studenci na pewno się powinni uczyć obsługi tego oprogramowania. Myślę, że chodzi o oprogramowanie gis. Tutaj jest artykuł na ten temat: arcanagis.pl/geodesign-przepis-na-harmonijna-przestrzen/ . Sporo sie można z niego dowiedzieć o tym, w jaki sposób możliwa jest przebudowa i rewitalizacja miasta.

  • majkel 2017-06-13 15:47:24

    Bardzo dobry pomysł, że takie kierunki powstają, bo może dzięki temu miasto zacznie w końcu wyglądać dobrze i służyć ludziom. Mam nadzieję, że planowanie przestrzenne będzie tam na wysokim poziomie. Bardzo sensowne artykułu o geodesignie ostatnio widziałem na arcanagis. Wiem, że można w tym celu wykorzystać specjalne oprogramowanie, które znacznie usprawnia analizę danych.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA