Studia Executive MBA Koźmińskiego najlepsze w Polsce

Studia menedżerskie pojawiły się w Polsce wraz z narodzinami gospodarki wolnorynkowej w latach 90-tych XX wieku. Pierwszy kurs według amerykańskiego standardu kształcenia menedżerów wprowadził do Polski prof. Andrzej Koźmiński, który wcześniej wykładał na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Studia Executive MBA Koźmińskiego najlepsze w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

12 lip 2013 14:41


Z jego inicjatywy założono Międzynarodową Szkołę Zarządzania, z której narodziła się później Akademia Leona Koźmińskiego - dzisiejszy lider szkół biznesowych w Polsce i Europie Środkowej.

Dowodzi tego m.in. ranking prestiżowego miesięcznika "Perspektywy" - „Ranking najlepszych programów MBA w Polsce 2013". Objęto nim 30 programów, ale na pierwszym miejscu znalazły się studia Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego.

Executive MBA to dwuletni międzynarodowy program przeznaczony dla wyższej kadry zarządzającej.

Znaczną część kadry dydaktycznej tworzą specjaliści z zagranicy. ALK ma obecnie najbardziej rozbudowaną ofertę studiów MBA w Polsce. Kandydaci mogą wybierać zarówno spośród programów MBA dedykowanych określonym grupom zawodowym, jak i programów bardziej uniwersalnych typu Executive.

- Studia Executive MBA to obowiązkowa ścieżka rozwoju dla każdego menedżera czy członka zarządu. Z wiedzy, którą zdobyłam podczas MBA w Akademii Leona Koźmińskiego, korzystam do dziś - przyznaje Mira Kantor, absolwentka programu Executive MBA w ALK, dyrektor działu Rynków Kapitałowych w DTZ Polska Sp. z o.o.

Akademia Leona Koźmińskiego jako jedyna w Polsce uczelnia uzyskała potrójną akredytację międzynarodową AMBA, AACSB i EQUIS. Autorski program Executive MBA Akademii stał się też pierwszym eksportowym produktem edukacyjnym, ma już bowiem słuchaczy w Mińsku na Białorusi. Ponadto „Financial Times", który publikuje globalny ranking programów MBA, w 2012 roku umieścił Executive MBA na 46 miejscu wśród najlepszych programów uczelni biznesowych na świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.