×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

PGG: Studia doktoranckie dla pracowników. Doktoraty poprawią działanie firmy

  • Autor: PAP/AT
  • Opublikowano: 15 paź 2017 11:42

W Głównym Instytucie Górnictwa (GIG) oficjalnie zainaugurowano zaplanowane na 2,5 roku studia doktoranckie dla pracowników Grupy.

PGG: Studia doktoranckie dla pracowników. Doktoraty poprawią działanie firmy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• 20 inżynierów z Polskiej Grupy Górniczej (PGG) ma wdrożyć w kopalniach efekty doktoratów, które mają poprawić działanie firmy.

• Tematy doktoratów mają odpowiadać faktycznym potrzebom Grupy w zakresie innowacyjnych rozwiązań technicznych, aby można było wdrożyć ich efekty.

• Przez cały okres studiów doktoranci - na co dzień pracownicy PGG średniego szczebla - będą pod opieką merytoryczną opiekuna naukowego, a po otwarciu przewodu doktorskiego - pod opieką promotora.

W przyszłości PGG udostępni też jedną z czynnych ścian wydobywczych jako "żywe laboratorium" na potrzeby prowadzenia pomiarów i badań naukowych. To pierwsza taka inicjatywa w polskim górnictwie węgla kamiennego.

Tematy doktoratów mają odpowiadać faktycznym potrzebom Grupy w zakresie innowacyjnych rozwiązań technicznych, aby można było wdrożyć ich efekty.

"Połączenie praktyki górniczej z pracą naukową nad nowymi rozwiązaniami to bardzo dobry pomysł na rozwiązanie konkretnych problemów występujących w kopalniach. W tym przypadku stopień naukowy doktora to nie tylko kolejny szczebel w karierze pracownika, ale sposób na pobudzenie innowacyjności i opracowanie nowych, efektywnych rozwiązań służących poprawie funkcjonowania przedsiębiorstwa" - ocenił w sobotę dyrektor naczelny GIG prof. Stanisław Prusek.

Przez cały okres studiów doktoranci - na co dzień pracownicy PGG średniego szczebla - będą pod opieką merytoryczną opiekuna naukowego, a po otwarciu przewodu doktorskiego - pod opieką promotora. GIG, jako jedyny w Polsce instytut badawczy, ma pełne uprawnienia akademickie do nadawania stopni doktora i doktora habilitowanego oraz występowania o tytuł profesora w dwóch dyscyplinach: górnictwo i geologia inżynierska i inżynieria środowiska.

Studia doktoranckie dla pracowników PGG są realizowane w dyscyplinie Górnictwo i Geologia Inżynierska. Potrwają 2,5 roku - od października 2017 do lutego 2020 r. Przedmiotem prac będą opracowania projektowe, konstrukcyjne i technologiczne.

PGG zdefiniowała kilka obszarów, w których potrzebuje nowych, bardziej efektywnych rozwiązań, licząc na to, że uda się je wypracować m.in. w toku prac doktorskich. Zagadnienia te dotyczą wpływu zaburzeń geologicznych na eksploatację i metod minimalizacji tych wpływów, profilaktyki zagrożeń wentylacyjnych i zagrożeń tąpaniami, efektywnego drążenia wyrobisk korytarzowych oraz zarządzenia procesami technologicznymi w kopalniach.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PGG: Studia doktoranckie dla pracowników. Doktoraty poprawią działanie firmy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA