PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Studia dla menadżerów w 20 najlepszych uczelniach w Polsce

"Aby więcej zarabiać, musisz się więcej nauczyć" - zwykł mawiać Brian Tracy, autor bestsellerów z dziedziny rozwoju osobistego i psychologii sukcesu. Dziś już wiadomo, że nauka przez całe życie to klucz nie tylko do lepszych zarobków. Menadżerowie, prezesi, dyrektorzy jeśli chcą być prawdziwymi liderami, muszą cały czas poszerzać swoje kompetencje. Gdzie najlepiej? Sprawdziliśmy, jaką ofertę przygotowały uczelnie, które zajęły 20. pierwszych miejsc w przygotowywanym cyklicznie przez Fundację Perspektywy Rankingu Uczelni Akademickich 2019.

Akademia Górniczo-Hutnicza. Uczelnia prowadzi rekrutację na następujące kierunki studiów podyplomowych skierowanych do menadżerów:

HR Business Partner, koszt: 6000 zł, termin zgłoszeń: 30 września 2019 r. Studia przygotują do profesjonalnego planowania i projektowania procesów i narzędzi w obszarze zarządzania ludźmi w organizacjach różnego typu (produkcyjnych, usługowych, start-up, organizacji z sektora NGO). Przeznaczone są dla osób, które chcą rozwijać swoją wiedzę i kompetencje w obszarze zarządzania ludźmi, są odpowiedzialne za tworzenie polityki HR, pracują w działach HR lub wspierają procesy zarządzania ludźmi w organizacji. Studia kierowane są również do właścicieli firm, menedżerów średniego szczebla zarządzania, stanowiąc uzupełnienie wiedzy, która pozwoli na stosowanie nowoczesnych metod zarządzania ludźmi w ich organizacjach. Absolwenci studiów będą potrafili kreować wartość w zarządzaniu kapitałem ludzkim, projektować i stosować: strategię, procesy, metody i narzędzia zarządzania kapitałem ludzkim.

Menedżer jakości, koszt: 4200 zł, termin zgłoszeń: do września 2019 r. Studia przeznaczone są dla osób zajmujących się zawodowo zagadnieniami jakości w przedsiębiorstwach, dla osób ubiegających się o certyfikat audytora wewnętrznego zintegrowanych systemów zarządzania (jakość, środowisko, BHP), certyfikat audytora wewnętrznego systemu bezpieczeństwa informacji, certyfikat pełnomocnika ZSZ, a w alternatywnym module specjalistycznym certyfikat audytora wewnętrznego systemów bezpieczeństwa żywności i certyfikat pełnomocnika systemów bezpieczeństwa żywności. Po ukończeniu studiów słuchacze są przygotowani do przystąpienia do egzaminu certyfikującego na audytora i pełnomocnika ZSZJ, audytora wewnętrznego systemu bezpieczeństwa informacji oraz audytora wewnętrznego systemów bezpieczeństwa żywności i pełnomocnika systemów bezpieczeństwa żywności. Wszyscy zainteresowani takim egzaminem mogą do niego przystąpić w trakcie realizacji studiów podyplomowych w ramach wniesionej opłaty za studia.

Zarządzanie projektami - kwalifikacje Project Managera, koszt 4900 zł (w tym opłata operacyjna 100 zł - płatna przy zapisie; specjalność PRINCE2 płatna dodatkowo 1600 zł, specjalność International Project Management płatna dodatkowo 1500 zł). Termin zgłoszeń: od 1 czerwca 2019 r. do wyczerpania limitu. Studia skierowane są do szerokiego grona kadry zarządzającej przedsiębiorstw oraz organizacji non-profit i jednostek administracyjnych, która w praktyce styka się z problematyką zarządzania projektami oraz osób pragnących rozwijać swoją dalszą karierę zawodową w tym kierunku. Program studiów obejmuje szeroki zakres zagadnień dotyczących strategicznych i operacyjnych instrumentów zarządzania projektami. Szczególny nacisk położony został na kwestie praktyczne związane z metodykami zarządzania projektami propagowanymi przez wiodące profesjonalne organizacje, zapewnieniem efektywności projektów oraz systemami informatycznymi wspomagającymi aplikacje omawianych instrumentów. Po ukończeniu studiów słuchacze będą dysponować wiedzą teoretyczną dotyczącą współczesnego zakresu zarządzania projektami, jak również umiejętnościami z zakresu przygotowania, oceny efektywności, realizacji i monitorowania przebiegu projektów w stopniu wymaganym do swobodnego funkcjonowania w praktyce organizacji działających dla zysku i non-profit.

IT Business Management, koszt: 8500 zł. Termin zgłoszeń do 15 września 2019 r. lub do wyczerpania miejsc (obecnie zapisy na listę rezerwową). Studia podyplomowe IT Business Management adresowane są do osób, które planują rozwijać swoją ścieżkę kariery zawodowej w obszarze zarządzania organizacją lub zespołem IT. Studia kształcą w zakresie strategicznego zarządzania przedsiębiorstwem, budowania i kierowania zespołami, przywództwa, nowoczesnej ekonomii, finansów przedsiębiorstwa oraz umiejętności menedżerskich. Mocną podstawą programową są kursy z zakresu zwinnego zarządzania projektami IT oraz z obszaru technologii i tworzenia architektury systemów informatycznych.

Talent Management in Tech Companies. Zarządzanie talentami w branży technologicznej, koszt: 5600 zł. Termin zgłoszeń: do 15 września 2019 r. lub do wyczerpania miejsc. Uczelnia stawia sobie za cel wykształcić wysokiej jakości specjalistów oraz managerów, którzy będą świadomie tworzyć przyjazne środowisko pracy dla talentów branży technologicznej (obejmującej firmy hi-tech, IT, engineering, telecom). Osoby te będą kreować i wdrażać strategie jako managerowie, specjaliści ds. rekrutacji, eksperci HR lub strategiczni partnerzy dla biznesu/zarządu.

Adresatami studiów są osoby, które chcą rozwijać swoją wiedzę i kompetencje w obszarze zarządzania talentami, HR business partneringu, zarządzania zasobami ludzkimi, kreowania strategii HR i rekrutacji (talent acqusition), budowania kultury organizacyjnej, zarządzania zespołami i strukturami organizacyjnymi (kierownicy liniowi, managerowie średniego szczebla, kadra zarządzająca) w firmach branży technologicznej.

Pełną ofertę uczelni znajdziesz tutaj. Na zdjęciu gmach AGH. Fot. KSAF AGH.

REKLAMA

  

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Studia dla menadżerów w 20 najlepszych uczelniach w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Boby 2019-08-14 10:23:40

    To oczywiste wszystko. W USA ale w Polsce nie tu decyduja znajomosci a edukacja tak jezeli jest baza budowania towarzyskich relacji. W Polsce nie ma żadnego rynku pracy. Jest tylko kumoterska siec powiazan. No chyba ze edukacja potrzebna do pracy tymczasowej jako robol budowlany, czy na markecie. Ktoś się uczy a w tym czasie ktoś zajmuje juz stolek. Douczy sie w trakcie potem.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA