Studia, a praca: Wiedza zdobyta na studiach nie przydaje się w pracy. Czas to zmienić

Co czwarty absolwent studiów twierdzi, że zdobyć dyplom uczelni to jedno, a móc wykorzystać zdobytą na wykładach wiedzę w praktyce, to coś zupełnie innego
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Studia, a praca: Wiedza zdobyta na studiach nie przydaje się w pracy. Czas to zmienić

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

13 lip 2016 7:58


Czas, by uczelnie skończyły z niepraktycznymi wykładami, a firmy dostrzegły w badaczach partnerów – pisze "Puls Biznesu".

25 proc. absolwentów twierdzi, że zdobyć dyplom licencjata lub magistra to jedno, a móc wykorzystać zdobytą na wykładach wiedzę w praktyce, to coś zupełnie innego. Najbardziej krytyczni wobec systemu edukacji są absolwenci prawa (54 proc.) i nauk społecznych (63 proc.).

Czytaj też: Jakie studia wybrać by mieć pracę?

Po przeciwnej stronie stoją absolwenci kierunków medycznych i biologicznych, spośród których ponad 80 proc. uważa, że studia miały istotne znaczenie w przygotowaniu do wykonywanego zawodu - wynika z raportu Warsaw Enterprise Institute.W ocenie pracodawców, wiele osób wchodzących na rynek pracy nie zdobyło takich kompetencji, jak analityczne myślenie, zdolność rozwiązywania problemów czy samodzielność. Z kolei badania naukowe są postrzegane przez nich zazwyczaj jako nieinnowacyjne, nieprzydatne i oderwane od rzeczywistości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.