Projekt „CO.Living” autorstwa studentek Wydziału Architektury, Anny Toborek i Joanny Machery, zwyciężył w prestiżowym międzynarodowym konkursie Multi Comfort Student Contest. Nasze studentki w finale pokonały aż 60 zespołów z 35 krajów świata, a w nagrodę wyjadą na staż do znanej pracowni architektonicznej w Mediolanie.

- Multi Comfort Student Contest organizowany przez Saint-Gobain skierowany jest do studentów architektury. Konkurs pierwszy raz odbył się w 2004 roku w Serbii, a już rok później rozszerzył swoje zasięgi na skalę międzynarodową.
- W tegorocznej edycji do konkursu zarejestrowało się 2200 studentów.
- Polscy studenci biorą udział w konkursie od 2012 roku, lecz po raz pierwszy Polska zajęła pierwsze miejsce.
- Otrzymanie tak wspaniałej nagrody jest dla nas ogromnym sukcesem i bardzo ważnym czynnikiem dla dalszego rozwoju kariery zawodowej. Staż pozwoli na zdobycie cennego doświadczenia. Poziom tegorocznych prac był bardzo wysoki, a konkurencja bardzo trudna - nie kryją radości zwyciężczynie.
Drugie miejsce zajęła drużyna z Wybrzeża Kości Słoniowej, trzecie zespół z Białorusi. Przyznano też dwie nagrody specjalne dla drużyn z Korei Południowej i Rosji. Główną nagrodą była nagroda pieniężna oraz płatny staż w znanej pracowni w Mediolanie.
Czytaj też: KGHM zainaugurował szkołę przywództwa. Ruszyli "Przewodnicy"
Konkurs Multi Comfort Student Contest to prestiżowe wydarzenie o międzynarodowej randze, odbywające się dwuetapowo. Pierwszy polegał na wyłonieniu najlepszych drużyn z poszczególnych krajów na świecie, które następnie przyjechały do Mediolanu, aby zaprezentować swoje projekty przed członkami jury oraz innymi uczestnikami.
Czytaj też: KGHM zainaugurował szkołę przywództwa. Ruszyli "Przewodnicy"
Tematem tegorocznej edycji konkursu było ożywienie i przywrócenie integracji z miastem Mediolan okolic stacji metra Crescenzago zgodnie z wizją #milano2030. Zadanie polegało m.in. na stworzeniu nowej zabudowy mieszkaniowej i strategii renowacji trzech istniejących budynków wielorodzinnych.

KOMENTARZE (0)