PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Studenckie Noble 2021 przyznane dziewięciorgu wybitnym studentom

  • Autor: PAP/RAF
  • 23 maj 2021 23:20

Dziewięcioro studentów i studentek, m.in. z Warszawy, Wrocławia, Poznania i z Krakowa, zostało wyróżnionych w niedzielę Studenckimi Noblami 2021 – poinformowało Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS). W tym roku w szranki stanęło 420 uczestników i uczestniczek.

Studenckie Noble 2021 przyznane dziewięciorgu wybitnym studentom
Konkurs Studencki Nobel organizowany jest od 2009 r. (Fot. gov.pl/web/nauka)
REKLAMA

Konkurs Studencki Nobel organizowany jest od 2009 r. przez Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS). Umożliwia wyróżniającym się studentom prezentację osiągnięć naukowych i artystycznych. Laureaci wybierani są na podstawie kryteriów takich, jak m.in.: oceny ze studiów, aktywność naukowa, społeczna i artystyczna, współpraca z prasą naukową, a także działalność w samorządzie studenckim i w organizacjach studenckich.

- Zgłoszeń było aż 420, a wyłonienie spośród nich 86 finalistów było nie lada wyzwaniem - powiedziała koordynatorka krajowa Studenckiego Nobla i jednocześnie członkini wstępnej komisji konkursowej Aleksandra Bodzioch, cytowana w komunikacie.

Czytaj też: Wewnętrzne granty na Politechnice Opolskiej

W tym roku najlepsi studenci zmierzyli się w dziewięciu kategoriach. W kategorii Fizyka i Astronomia zwyciężył Jan Chojnacki (Uniwersytet Warszawski), Sztuka - Katarzyna Nachman (Uniwersytet Śląski w Katowicach), za działalność społeczną doceniono Julię Orłowską (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), w kategorii Nauki Społeczne wygrał Michał Wiktor Gębicki (Uniwersytet Śląski w Katowicach), w dziedzinie Nauki Przyrodnicze i Energetyka - Kacper Prokop (Uniwersytet Wrocławski), w dziedzinie Medycyna i Farmacja - doceniono Wojciecha Szlasa (Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu), w kategorii Nauki Ekonomiczne laur otrzymał Szymon Jarosz (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), w dziedzinie Nauki Techniczne - Justyna Pelc (Politechnika Wrocławska), a w kategorii Dziennikarstwo i Literatura - Antonina Tosiek (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu).

Laureatów wyłoniła Krajowa Komisja Konkursowa złożona z 33 profesorów polskich uczelni wyższych.

Studencki Nobel w tej edycji organizowany był we współpracy m.in. z Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Santander Universidades. Jak czytamy na stronie internetowej konkursu, jest on jedynym ogólnopolskim konkursem stypendialnym w pełni tworzonym przez organizację studencką.

- Wpisując się w powszechne dziś trendy innowacyjności i związanego z nimi inwestowania w kapitał ludzki, ma umożliwić wyróżniającym się młodym ludziom wykorzystanie ich osiągnięć do zaistnienia w świecie nauki i biznesu - napisano.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Studenckie Noble 2021 przyznane dziewięciorgu wybitnym studentom

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA