PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Studenci z zagranicy na Polskich uczelniach. Gdzie i co najchętniej studiują?

  • Autor: PAP/AT
  • 27 sty 2020 17:15

W roku akademickim 2019/2020 na uczelniach w Polsce uczy się blisko 85 tys. studentów obcokrajowców. Na miejsce studiów najczęściej wybierają szkoły wyższe z woj. mazowieckiego, małopolskiego i dolnośląskiego, a najpopularniejszymi uczelniami pozostają: Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Dominującą grupę studentów stanowią Ukraińcy i Białorusini.

Studenci z zagranicy na Polskich uczelniach. Gdzie i co najchętniej studiują?
Studia w Polsce: Najatrakcyjniejsze kierunki wśród obcokrajowców związane są z medycyną oraz zarządzeniem (fot. shutterstock)
REKLAMA
  • Systematycznie rośnie liczba zagranicznych studentów na polskich uczelniach. W tym roku akademickim w kraju kształci się ok. 85 tys. obcokrajowców - wynika z danych przedstawionych na konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2020".
  • Obcokrajowcy stanowili 6,37 proc. ogółu studentów w Polsce. Dominującą zagraniczną grupą są Ukraińcy i Białorusini. Polskę na miejsce studiów chętnie wybierają również Hindusi, Hiszpanie oraz Turcy, Czesi, Niemcy, Norwegowie, Niemcy, Chińczycy, Rosjanie.
  • Najatrakcyjniejsze kierunki wśród obcokrajowców związane są z medycyną oraz zarządzeniem.

"Według najnowszych, ale jeszcze nieprecyzyjnych, bo nie do końca kompletnych danych w tym roku akademickim w Polsce uczy się blisko 85 tys. studentów obcokrajowców. To imponujący wynik, biorąc pod uwagę, że jeszcze w 2005 r. było ich tylko 8 tysięcy. W poprzednim roku studiowało 78 tys. studentów zagranicznych ze 174 krajów. To o ponad 5,5 tys. więcej niż rok wcześniej. Ten trend cały czas jest rosnący" - poinformował prezes Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" Waldemar Siwiński.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Studenci z zagranicy na Polskich uczelniach. Gdzie i co najchętniej studiują?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Beata 2020-01-28 12:52:24

    Ale byk. I to w tytule... Jest "Polskie" a powinno być "polskie". I to przy tekście o uczelniach...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA