PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Studenci z Chile w Polsce. Ruszył program KGHM Polska Miedź

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 24 lip 2019 12:38

KGHM Polska Miedź uruchomiła KGHM Summer School. W pierwszej edycji programu uczestniczyli studenci z Chile, gdzie polski miedzowy gigant ma jedną ze swoich kopalń.

Studenci z Chile w Polsce. Ruszył program KGHM Polska Miedź
Kopalnia Sierra Gorda położona jest w Chile – na pustyni Atacama w regionie Antofagasta. (fot.KGHM)
REKLAMA
  • KGHM Polska Miedź podpisał w grudniu 2018 roku Deklarację Współpracy z chilijskim Uniwersytetem La Serena, która zakłada m.in. wsparcie międzykontynentalnej wymiany wiedzy.
  • Realizując jej zapisy do odwiedzenia KGHM zaproszono również grupę studentów Uniwersytetu de Concepción, przebywających w krakowskiej AGH.
  • To niejedyne przedsięwzięcie miedziowego giganta, które ma za zadanie odpowiednio przygotować przyszłe kadry dla firmy.

- Szkoła letnia jest jednym z elementów naszego planu związanego z budowaniem marki KGHM i wizerunku odpowiedzialnego pracodawcy za granicą - mówi Magdalena Wróbel, dyrektor naczelna ds. zarządzania zasobami ludzkimi.

Jak dodaje, udało się im „zarazić” studentów Polską, bo jeden z nich, Felipe z La Sereny, już dziś deklaruje chęć kontynuowania studiów magisterskich w Krakowie. - Być może jego kariera zawodowa będzie dzięki temu związana z naszymi kopalniami w Chile - dodaje Wróbel.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ramach współpracy młodzi Chilijczycy z Uniwersytetu de Concepción wzięli udział w zajęciach Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, następnie odwiedzili oddziały KGHM Polska Miedź.

Szkoła przywództwa

Warto przypomnieć, że do 31 lipca trwa nabór do innego programu proedukacyjnego, jaki prowadzi KGMH. Mowa o I edycji Szkoły Przywództwa. Udział w przedsięwzięciu wziąć mogą studenci i absolwenci uczelni wyższych w wieku od 21 do 25 lat. Na etapie kwalifikacji weryfikowane będą zdolności przywódcze kandydatów, a do udziału zakwalifikowani zostaną tylko ci, którzy wykażą się umiejętnościami w zakresie budowania więzi społecznych oraz zdolnością funkcjonowania w zorganizowanych i hierarchicznych strukturach. W sumie będzie to grupa 30 osób.

Spotkania prowadzić będą przedstawiciele wyższej kadry menedżerskiej KGHM, eksperci i trenerzy z Polski i Stanów Zjednoczonych. Wśród tych ostatnich znajdą się m.in. emerytowani generałowie Sił Zbrojnych USA, którzy obecnie pracują w renomowanej firmie doradczej The Spectrum Group.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Studenci z Chile w Polsce. Ruszył program KGHM Polska Miedź

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA