×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Studenci wojskowi Lotniczej Akademii Wojskowej rozpoczęli praktyki lotnicze

  • Autor: PAP/RAF
  • 29 mar 2020 15:50

Studenci wojskowi Lotniczej Akademii Wojskowej (LAW) rozpoczęli praktyki lotnicze - poinformowało Dowództwo Generalne Rodzaju Sił Zbrojnych. Władze uczelni informują, że szkolenie lotnicze na symulatorach jest możliwe, gdyż jest prowadzone indywidualnie zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas epidemii.

Studenci wojskowi Lotniczej Akademii Wojskowej rozpoczęli praktyki lotnicze
Pierwsza część praktyk to szkolenie naziemne, które składa się z bloku zajęć teoretycznych, treningów w kabinie samolotu oraz sesji na symulatorach lotów. (Fot. facebook.com/lawdeblin)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Na stronach dowództwa poinformowano, że szkolenie rozpoczęto w 41 Bazie lotnictwa Szkolnego w Dęblinie oraz 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.
  • Szkolenie jest prowadzone na samolotach PZL-130 Orlik, M-28 Bryza i śmigłowcach Mi-2 oraz SW-4, a także na samolotach M-346 Bielik.
  • Podchorążowie zapoznają się i utrwalają wcześniej zdobytą wiedzę na temat docelowych statków powietrznych, procedur wykonywania lotów oraz korespondencji radiowej.

Na stronach dowództwa poinformowano, że szkolenie rozpoczęto w 41 Bazie lotnictwa Szkolnego w Dęblinie oraz 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Rozpoczęli je podchorążowie V roku studiów w LAW o specjalnościach: pilot samolotu odrzutowego, pilot samolotu transportowego i pilot śmigłowca. Szkolenie podchorążych będzie trwało do końca listopada br. i ma za zadanie wyszkolić 36 przyszłych pilotów. Na początku kwietnia dołączy do nich również 50 studentów IV roku.

Szkolenie jest prowadzone na samolotach PZL-130 Orlik, M-28 Bryza i śmigłowcach Mi-2 oraz SW-4, a także na samolotach M-346 Bielik. Jak wyjaśniono pierwsza część praktyk to szkolenie naziemne, które składa się z bloku zajęć teoretycznych, treningów w kabinie samolotu oraz sesji symulatorowych na symulatorach lotów.

Podchorążowie zapoznają się i utrwalają wcześniej zdobytą wiedzę na temat docelowych statków powietrznych, procedur wykonywania lotów oraz korespondencji radiowej. Zostają również zapoznani z lokalnymi procedurami obowiązującymi na lotnisku. Przygotowanie naziemne kończy się egzaminem teoretycznym.

Czytaj też: Domowa edukacja z Tauronem: specjalny kanał i scenariusze lekcji online

Kolejny etapem będzie szkolenie praktyczne. Podchorążowie przejdą cykl treningów i przygotowań do lotów oraz opanowują technikę startów i lądowań. Następnie studenci będą zdobywać nowe umiejętności w doskonaleniu umiejętności w wykonywaniu operacji lotniczych w lotach z widocznością (VFR) oraz według wskazań przyrządów (IFR), a także w wykonywaniu lotów taktycznych i lotów w ugrupowaniach.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Studenci wojskowi Lotniczej Akademii Wojskowej rozpoczęli praktyki lotnicze

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA