PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Studenci Uniwersytetu Medycznego wracają do nauki stacjonarnej

  • Autor: PAP/KDS
  • 4 paź 2022 11:56

Ponad 6 tys. studentów z 30 różnych krajów rozpoczęło naukę na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu w roku akademickim 2022/23, w tym półtora tysiąca na I roku. Czeka ich powrót do zajęć stacjonarnych, a także nowinki technologiczne, które podniosą jakość kształcenia.

Studenci Uniwersytetu Medycznego wracają do nauki stacjonarnej
Ponad 6 tys. studentów z 30 różnych krajów rozpoczęło naukę na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu (fot. UM we Wrocławiu)
REKLAMA
  • Po dwuletnim okresie pandemii i związaną z nią nauką hybrydową studenci Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na dobre wracają do sal wykładowych.
  • W formie stacjonarnej prowadzone będą zajęcia na studiach pierwszego i drugiego stopnia, na jednolitych magisterskich wszystkich kierunków studiów.
  • Świat wokół nas zmienia się niemal z dnia na dzień - nie możemy kształcić studentów jak kilkadziesiąt lat temu sami byliśmy kształceni" - podkreślił rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Piotr Ponikowski.

"Zachowujemy możliwość prowadzenia wykładów z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, choć z pewnymi zastrzeżeniami. Wykłady online będą możliwe m.in. wtedy, gdy nastąpią nieprzewidziane okoliczności czy też pogorszy się sytuacja epidemiczna, na co po doświadczeniach ostatnich dwóch lat musimy być gotowi. Generalnie, u progu nowego roku akademickiego nastawiamy się na bezpośredni kontakt nauczycieli i studentów, jednocześnie sukcesywnie wprowadzając nowoczesne metody nauczania" - powiedziała cytowana w komunikacie prof. Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

"Świat wokół nas zmienia się niemal z dnia na dzień - nie możemy kształcić studentów jak kilkadziesiąt lat temu sami byliśmy kształceni" - podkreślił rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Piotr Ponikowski.

W Centrum Symulacji Medycznej UMW utworzono Pracownię Innowacyjnej Edukacji Medycznej. Wyposażona została w 14 stanowisk do medycznej symulacji komputerowej i wykorzystujące dwa nowe systemy. Dzięki nim można ćwiczyć procedury związane z udzielaniem pierwszej pomocy i postępowania z pacjentami podczas zdarzeń masowych oraz w ramach platformy wirtualnego pacjenta, gdzie możliwe jest ćwiczenie procedur ratowniczych w postępowaniu przedszpitalnym i szpitalnym.

Czytaj więcej: Studenci rozpoczęli rok akademicki, a ten zapowiada się jako niełatwy

"Systemy te pozwalają na ćwiczenie całego procesu diagnostyczno-terapeutycznego w warunkach medycznej symulacji komputerowej oraz wirtualnej rzeczywistości. To taki pomost między zajęciami teoretycznymi a ćwiczeniami z zastosowaniem wysokiej wierności czy klinicznymi. Działa dokładnie na tych samych zasadach, co znana od lat symulacja lotów samolotowych. Zakładając okulary VR i siadając przed ekranem, student nie znajduje się jednak w kokpicie, ale w środowiskach ambulansu czy szpitala, w zależności od tematyki prowadzonych zajęć dydaktycznych" - wyjaśnił kierujący Pracownią Innowacyjnej Edukacji Medycznej dr Paweł Gawłowski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Studenci Uniwersytetu Medycznego wracają do nauki stacjonarnej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA