PARTNERZY PORTALU

W Tauronie Wydobycie ruszyły letnie praktyki

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 15 lip 2021 6:49

W Tauronie Wydobycie ruszają wakacyjne praktyki studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W ten sposób spółka zapewnia sobie dopływ odpowiednio wykwalifikowanej kadry do zakładów górniczych.

W Tauronie Wydobycie ruszyły letnie praktyki
Od 2010 roku w Tauronie Wydobycie zatrudniono 250 absolwentów klas patronackich (fot. Tauron Wydobycie)
REKLAMA

– Wspieramy rozwój szkolnictwa zawodowego, umożliwiając studentom kierunków technicznych nabywanie praktycznych umiejętności w rzeczywistym środowisku pracy, przy wykorzystaniu infrastruktury naszych zakładów górniczych w Jaworznie, Libiążu i Brzeszczach – mówi Jacek Pytel, prezes Taurona Wydobycie. – Dzięki współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie jesteśmy beneficjentami profesjonalnego kształcenia kadry technicznej – dodaje prezes Pytel.

Podczas tegorocznych praktyk studenci będą poszerzać wiedzę z takich zakresów jak ekologiczne aspekty procesu produkcji, logistyka, transport i spedycja, a także metody i systemy eksploatacji oraz elementy cyklu technologicznego.

Uczniowie klas patronackich (fot. Tauron Wydobycie)
Uczniowie klas patronackich (fot. Tauron Wydobycie)

– AGH kładzie silny nacisk na współpracę z przemysłem. Skutkuje to niezwykle przydatnymi praktykami zawodowymi. Nasi studenci mogą dzięki temu uczyć się od ekspertów, którzy na co dzień zajmują się eksploatacją surowców. Dzięki tego typu praktykom nasi absolwenci z kolei wchodzą na rynek pracy bogatsi o bardzo cenne doświadczenie i znajomość procesów w największych firmach z obszaru energetyki czy wydobycia złóż – podkreśla prof. Rafał Dańko, prorektor ds. studenckich AGH.

Od 2010 roku w Tauronie Wydobycie zatrudniono 250 absolwentów klas patronackich. Tylko w tym roku ponad 300 uczniów ukończyło kształcenie w zawodowych klasach, którym przewodzi górnicza spółka.

W zakresie średniego szkolnictwa zawodowego Tauron Wydobycie obejmuje umowami patronackimi 20 klas w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie, w Zespole Szkół w Libiążu oraz w Powiatowym Zespole nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Tauronie Wydobycie ruszyły letnie praktyki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA