PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej znajdą pracę w Kieleckim Parku Technologicznym

  • Autor: PAP/JS
  • 25 kwi 2017 18:07

Nagroda finansowa lub płatny staż w firmie partnerskiej czeka na autorów najlepszych prac dyplomowych w konkursie organizowanym przez Kielecki Park Technologiczny i Politechnikę Świętokrzyską. „To świetna okazja dla naszych studentów na znalezienie wymarzonej pracy” – powiedział rzecznik kieleckiej uczelni Kamil Dziewit.

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej znajdą pracę w Kieleckim Parku Technologicznym
Adobe Stock
REKLAMA

• Konkurs przeznaczony jest dla studentów Politechniki Świętokrzyskiej, którzy w roku akademickim 2016/17 bronić będą prace inżynierskie i magisterskie.

• Dla autorów najlepszych prac przewidziano nagrody pieniężne lub płatne staże.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Laureatów konkursu poznamy podczas uroczystej gali, która planowana jest na grudzień tego roku.

Konkurs przeznaczony jest dla studentów Politechniki Świętokrzyskiej, którzy w roku akademickim 2016/17 bronić będą prace inżynierskie i magisterskie z 11 obszarów, takich jak: inżynieria środowiska, odnawialne źródła energii, elektrotechnika, informatyka, mechatronika, transport, ekonomia, inżynieria produkcji, geodezja i kartografia, budownictwo, architektura.

Dla autorów najlepszych prac przewidziano nagrody pieniężne lub płatne staże. "Doskonała okazja dla studentów naszej uczelni na start zawodowy i znalezienie wymarzonej pracy" - podkreślił rzecznik Politechniki Świętokrzyskiej. Dziewit dodał, że konkurs przyniesie korzyści nie tylko studentom kieleckiej uczelni, ale i przedstawicielom świata biznesu.

"To kolejna okazja do zbliżenia światów nauki i biznesu. Prace dyplomowe będą oceniane przez komisje w firmach partnerskich, które przyłączyły się do naszego konkursu. Przedsiębiorcy będą mieli okazję zatrudnienia u siebie naszych najlepszych studentów" - dodał Dziewit.

Dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz podkreślił, że konkurs ma na celu wsparcie lokalnych firm poszukujących pracowników, a z drugiej strony studentów poszukujących zatrudniania. "W tym celi budujemy platformę do komunikacji, na której studenci będą mogli zamieszczać swoje aplikacje, z drugiej strony pracodawcy będą mogli publikować ogłoszenia o zatrudnieniu" - powiedział Mazurkiewicz. Dodał, że współpraca między KPT i kielecką uczelnią dotyczyć będzie także praktycznego podejścia do przygotowania prac dyplomowych.

"W tym celu zebraliśmy grupę przedsiębiorstw. W większości są to firmy, które działają na naszym terenie. Przedsiębiorcy są zainteresowani, aby prace dyplomowe powstawały na ich potrzeby własne. Z jednej strony pomoże to tym firmom bardziej efektywnie funkcjonować na rynku pracy, a z drugiej nauka będzie miała bardziej praktyczny wymiar, niż to było do tej pory" - dodał Mazurkiewicz.

Laureatów konkursu poznamy podczas uroczystej gali, która planowana jest na grudzień tego roku.

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Studenci Politechniki Świętokrzyskiej znajdą pracę w Kieleckim Parku Technologicznym

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA