PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Studenci PŁ wyremontują siedzibę dla Centrum Wsparcia dla Dzieci i Rodzin

Studenci Politechniki Łódzkiej (PŁ) i innych polskich uczelni w ramach wolontariatu w czasie wakacji przeprowadzą gruntowny remont niszczejącego budynku w Łodzi. Po jego przebudowie i renowacji swoją siedzibę będzie miało w nim miejskie Centrum Wsparcia dla Dzieci i Rodzin.

  • Autor: PAP/AKC
  • 7 lip 2019 10:32
Studenci PŁ wyremontują siedzibę dla Centrum Wsparcia dla Dzieci i Rodzin
Nie pierwszy raz łódzcy studenci pomogą siłą własnych rąk (fot. PŁ)
REKLAMA
  • To kolejna z organizowanych co roku akcji w ramach łódzkiej edycji projektu Workcamp, polegającej na zaprojektowaniu i przeprowadzeniu przez studentów modernizacji placówek dla potrzebujących.
  • Dzięki inicjatywie w poprzednich latach nowe, lepsze warunki do życia zyskali podopieczni czterech łódzkich domów dziecka.
  • Teraz działania studentów mają pomóc jeszcze większej liczbie osób.

Studenci łódzkiej uczelni zamierzają oprzeprowadzić kompletny remont niszczejącego budynku przy ul. Małachowskiego w Łodzi, który wcześniej służył jako mieszkanie chronione.

- o remoncie w placówce powstanie Centrum Wsparcia dla Dzieci i Rodzin, w którym będą odbywać się warsztaty i szkolenia dla kandydatów na rodziców zastępczych oraz spotkania dla rodziców biologicznych starających się o odzyskanie dzieci. Ponadto będzie to miejsce przyjazne najmłodszym. Odbywać się tu będą warsztaty dla dzieci z domów dziecka, powstanie pokój do korepetycji, zabawy oraz gabinet psychotraumatolożki - wyjaśnił koordynator projektu Workcamp Łódź 2019 Daniel Klimczak.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Aby dostosować budynek do nowej roli, studenci zamierzają zmienić aranżację oraz układ pomieszczeń.

- Nie obejdzie się bez burzenia. Będziemy usuwać dwie ścianki działowe, aby stworzyć większą przestrzeń konferencyjno-szkoleniową. Wymienimy siedem par drzwi wraz z ościeżami, zdemontujemy podłogi. Położymy ponad 100 m kw. paneli oraz płytek podłogowych, pomalujemy przeszło 400 m kw. ścian i sufitów, ponadto wykonamy wszelkie poboczne prace, jak uzupełnianie ubytków w ścianach, montaż listew, zakup i montaż mebli - zapowiedziała uczestnicząca w projekcie Małgorzata Czyż.

Czytaj też: Studenci Politechniki Wrocławskiej w finale konkursu dotyczącego kolonizacji marsa

Zespół wolontariuszy tworzą studenci oraz absolwenci kierunków Politechniki Łódzkiej - budownictwa, architektury, inżynierii środowiska - a także żacy Uniwersytetu Łódzkiego oraz innych uczelni w kraju.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Studenci PŁ wyremontują siedzibę dla Centrum Wsparcia dla Dzieci i Rodzin

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA