PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Studenci nie są zadowoleni z tego, jak uczelnie przygotowują ich do pracy

  • jk
  • 30 paź 2022 0:01

Zaledwie jedna trzecia studentów twierdzi, że ma świetne doświadczenia wyniesione z uczelni. Instytucje szkolnictwa wyższego są pod większą niż kiedykolwiek presją, aby zwiększać zaangażowanie studentów i wspierać ich w trakcie nauki, jak również spełniać nowe oczekiwania i lepiej przygotować ich do wejścia na rynek pracy.

Studenci nie są zadowoleni z tego, jak uczelnie przygotowują ich do pracy
Zaledwie 11 proc. studentów czuło się bardzo dobrze przygotowanym do wejścia na rynek pracy (Fot. Eliott Reyna/Unsplash)
REKLAMA
  • Zaledwie 11 proc. studentów czuło się bardzo dobrze przygotowanym do wejścia na rynek pracy - wynika z raportu firmy Salesforce pt. „Connected Student”.

  • Tymczasem połowa (49 proc.) badanych oczekuje, że dzięki nauce na swoich uczelniach uzyska umiejętności i wiedzę związaną z pracą, czy to online, czy stacjonarnie.

  • Taki sam odsetek twierdzi, że ich uczelnia mogłaby wspierać ich w uczeniu się przez całe życie poprzez zapewnienie dostępu do bezpłatnych kursów po ukończeniu studiów.

Nowy raport firmy Salesforce pt. „Connected Student” (przeprowadzony
wśród 1300 studentów i 1300 specjalistów z sektora szkolnictwa wyższego na całym świecie) pokazuje, iż instytucje szkolnictwa wyższego muszą ewoluować, aby móc przyciągnąć studentów.

Jest to konieczne w obliczu rosnących kosztów edukacji, rezygnowania przez pracodawców ze stawiania kandydatom wymogu ukończenia pięcioletnich studiów wyższych oraz pogłębiającego się niedoboru umiejętności w sytuacji, gdy zaledwie 32 proc. pracowników z pokolenia Z czuje, że ma dostęp do odpowiednich zasobów do nauki umiejętności cyfrowych potrzebnych do osiągnięcia sukcesu.

- Instytucje szkolnictwa wyższego stoją przed ogromną szansą, aby przygotować się na przyszłość i móc angażować studentów w nowy i ekscytujący sposób poprzez budowanie głębszych więzi, priorytetowe traktowanie dobrego samopoczucia oraz zapewnienie wsparcia, które lepiej przygotuje studentów do nauki na uczelni, a następnie wejścia na rynek pracy - mówi Marie Laxague Rosecrans, dyrektor ds. marketingu, dział szkolnictwa i organizacji non-profit w Salesforce.

Czytaj też: Jeśli tak dalej pójdzie, przestaniemy potrzebować uczelni wyższych

- Instytucje szkolnictwa wyższego mogą odegrać istotną rolę w tych zmianach poprzez zapewnienie swoim studentom spersonalizowanych doświadczeń na każdym etapie nauki – od momentu przyjęcia na studia po naukę przez całe życie, wspieranie rozwoju umiejętności i kształtowanie gospodarki w nowy sposób - dodaje.

Czas na zmiany, które przyciągną studentów

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Studenci nie są zadowoleni z tego, jak uczelnie przygotowują ich do pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA