PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Studenci mają jasno sprecyzowane oczekiwania. Nie zgadniesz, czego chcą od uczelni

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 14 lip 2021 16:23

Ponad jedna trzecia (37 proc.) studentów oczekuje od uczelni, by ułatwiła im możliwość nawiązywania kontaktów z innymi, aby czuć się mniej odizolowanym. Takie oczekiwanie to pokłosie negatywnych skutków pandemii, która odbiła się na samopoczuciu psychicznym młodych ludzi.

Studenci mają jasno sprecyzowane oczekiwania. Nie zgadniesz, czego chcą od uczelni
Podczas badania zapytano studentów o to, jakie formy wsparcia powinny zapewnić uczelnie swoim podopiecznym (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Firma technologiczna Salesforce zapytała 1128 studentów i 1076 pracowników z 10 krajów na temat ich aktualnego samopoczucia.
  • 76 proc. studentów uważa, że w obecnej sytuacji najtrudniejsze jest utrzymanie dobrego samopoczucia i komfortu psychicznego. To 3 pkt. proc. więcej, niż w zeszłym roku.
  • Młodzi ludzie doskonale wiedzą też, co powinny zrobić uczelnie, by pomóc im pokonać trudności.

Druga edycja raportu Connected Student Report przygotowanego przez Salesforce dobitnie pokazała globalną skalę kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19, która negatywnie odbiła się na samopoczuciu studentów. Największa grupa badanych, bo aż 76 proc. studentów uważa, że w obecnej sytuacji najtrudniejsze jest utrzymanie dobrego samopoczucia i komfortu psychicznego. Dalej wymieniali obawy o finanse (74 proc.) i znalezienie komfortowej przestrzeni do pracy i nauki (65 proc.).

Autorzy raportu przypominają, że podobne wnioski płyną z ostatniego badania przeprowadzonego przez American Council on Education (ACE). Wykazało ono, że najbardziej palącą kwestią, przed którą stoją władze uniwersytetów, jest zdrowie psychiczne studentów (73 proc.), a następnie zdrowie psychiczne wykładowców i pracowników (48 proc.).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Zdrowie psychiczne i ogólne dobre samopoczucie studentów bez wątpienia powinno być kwestią priorytetową dla władz wszystkich uczelni. Szczęśliwie aktualnie zauważamy wzrost świadomości kierownictwa na temat tego, jak jest to ważne - mówi Ted Mitchell, prezes ACE.

Pomoc dla studentów

Podczas badania zapytano studentów o to, jakie formy wsparcia powinny zapewnić uczelnie swoim podopiecznym. Większej możliwości nawiązywania kontaktów z innymi, aby czuć się mniej odizolowanym 37 proc. studentów. A większego wsparcia online w zakresie dobrego samopoczucia oczekiwałoby 34 proc. badanych. Na powiadomienia SMS z radami jak dbać o swoje samopoczucie wskazało 22 proc. badanych, aplikację umożliwiającą znalezienie spokojnego miejsca do nauki czy pracy chciałoby mieć 27 proc. badanych. Z kolei 29 proc. wskazało na lepsze ukierunkowanie komunikacji na dobre samopoczucie. 

Dlatego eksperci wskazują, że w związku z nadchodzącym kolejnym rokiem akademickim, instytucje szkolnictwa wyższego potrzebują szybkich i elastycznych rozwiązań, które mogłyby wprowadzić wraz z początkiem nowego semestru. Warto zaznaczyć, że takie rozwiązanie powinno być maksymalnie spersonalizowane, aby móc dostosować wsparcie do indywidualnych potrzeb studentów.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Studenci mają jasno sprecyzowane oczekiwania. Nie zgadniesz, czego chcą od uczelni

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA