×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Studenci będą się uczyć z pierwszoligowymi piłkarzami

  • Autor: PAP/JP
  • 15 mar 2023 15:07

Studenci fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku będą mogli odbywać zajęcia praktyczne w klubie piłkarskim Jagiellonia Białystok; najlepsi nawet z pierwszą drużyną grającą w ekstraklasie. Uczelnia i klub sportowy podpisały umowę w tej sprawie.

Studenci będą się uczyć z pierwszoligowymi piłkarzami
Piłkarze Jagiellonii Białystok (w białych koszulkach) (fot. PAP/Artur Reszko)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Według obu stron to pierwsza w kraju taka umowa o współpracy między uczelnią medyczną i klubem sportowym z najwyższego szczebla rozgrywek.
  • Studenci będą nabierać wiedzy i umiejętności stykając się z realnymi kontuzjami piłkarzy, również tych z drużyn młodzieżowych.
  • Najlepsi będą mieli okazję współpracować z pierwszym zespołem, grającym w piłkarskiej ekstraklasie.

Studenci będą odbywali zajęcia w bazie treningowej Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku. Od nowego roku akademickiego będą to ćwiczenia włączone do programu zajęć, a w czasie wakacji ruszą też praktyki. Zajęcia studentów kierunku fizjoterapia UMB dotyczyć będą m.in opieki fizjoterapeutycznej, przygotowania motorycznego i powrotu po kontuzji, treningu medycznego zapobiegającego ponownym urazom.

Najlepsi studenci będą współpracować z pierwszym składem Jagiellonii

Studenci będą nabierać wiedzy i umiejętności stykając się z realnymi kontuzjami piłkarzy, również tych z drużyn młodzieżowych. Najlepsi będą mieli okazję współpracować z pierwszym zespołem, grającym w piłkarskiej ekstraklasie.

Prezes SSA Jagiellonia Białystok Wojciech Pertkiewicz przypomniał, że w drużynach młodzieżowych klubu trenuje ponad dwustu młodych zawodników. Przyznał, że w ostatnim czasie w klubie było dość dużo kontuzji, zwracał uwagę na znaczenie działań prewencyjnych, by do urazów nie dochodziło, ale też na znaczenie poziomu opieki, gdy zawodnik jest kontuzjowany i by mógł jak najszybciej wrócić do pełni zdrowia. "Dla piłkarzy czas to pieniądz, dla klubu również" - mówił.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Studenci będą się uczyć z pierwszoligowymi piłkarzami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA