×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Studenci Akademii Sztuki Wojennej otrzymali stypendia PGZ

  • Autor: PAP/JS
  • 18 gru 2017 15:45

Dziesięciu najlepszych studentów Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie otrzymało umowy na roczne stypendium Polskiej Grupy Zbrojeniowej w wysokości 9 tys. zł. netto. W uroczystości wziął udział m.in wiceszef MON Bartosz Kownacki oraz prezes PGZ Błażej Wojnicz.

Studenci Akademii Sztuki Wojennej otrzymali stypendia PGZ
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Jesteście talentami, jesteście przyszłością Polski. To wy będziecie za kilka lat pracowali w przedsiębiorstwach przemysłu zbrojeniowego, służyli w polskiej armii, to wy będziecie decydowali o kształcie naszej ojczyzny" - zwrócił się do stypendystów wiceszef MON. Kownacki dodał, że wspieranie zdolnej młodzieży to "inwestycja w przyszłość".

Jak mówił, jednym z celów programu stypendialnego Polskiej Grupy Zbrojeniowej jest zachęcenie zdolnej młodzieży do pozostania w kraju po zakończeniu edukacji. "Przez ostatnie lata było tak, że bardzo wielu młodych ludzi było wyławianych nie przez polskie firmy, a przez firmy zagraniczne" - mówił.

Kownacki podziękował ponadto PGZ za ufundowanie stypendiów oraz wyraził nadzieję, że program stypendialny będzie kontynuowany.

Prezes PGZ Błażej Wojnicz przypomniał, że umowa stypendialna przekazana w poniedziałek studentom Akademii obowiązuje przez rok. Zapewnił jednocześnie, że PGZ nie zrezygnuje ze wspierania zdolnej młodzieży i w przyszłości będą organizowane kolejne edycje programu.

"W swoim rozwoju zawodowym bardzo proszę uwzględniać polski przemysł zbrojeniowy, Polską Grupę Zbrojeniową, która jest istotnym fundamentem systemu bezpieczeństwa państwa" - zwrócił się do stypendystów Wojnicz.

Z kolei rektor Akademii Sztuki Wojennej gen. bryg. Ryszard Parafianowicz wyraził nadzieję, że w kolejnych latach więcej studentów Akademii zostanie objętych stypendium PGZ.

Program stypendialny PGZ jest realizowany od 2017 roku. Jego I edycja w roku akademickim 2017/2018 została skierowana do studentów Akademii Sztuki Wojennej. Jego celem jest rozwój potencjału innowacyjnego młodych ludzi oraz wsparcie wyboru drogi zawodowej związanej z polskim przemysłem obronnym.

Program jest realizowany poprzez fundowanie w trakcie roku akademickiego stypendiów dla studentów wyróżniających się dobrymi wynikami w nauce oraz osiągnięciami naukowymi. Jego uczestnikami są słuchacze studiów wyższych I i II stopnia. Organizatorem programu jest Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Studenci Akademii Sztuki Wojennej otrzymali stypendia PGZ

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA