×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Studenci AGH wygrali zawody łazików marsjańskich European Rover Challenge

  • Autor: PAP/km
  • 17 wrz 2023 21:27

Zespół AGH Space System z Krakowa wygrał IX edycję zawodów łazików marsjańskich European Rover Challenge, które w niedzielę zakończyły się w Kielcach. Kolejne dwa miejsca na podium przypadły ekipom szwajcarskim.

Studenci AGH wygrali zawody łazików marsjańskich European Rover Challenge
Podczas IX edycji European Rover Challenge rywalizowało 25 drużyn z 12 krajów (fot. zdj.ilustracyjne/Unsplash)
REKLAMA

Podczas IX edycji European Rover Challenge (ERC) na specjalnie zaprojektowanym torze marsjańskim rywalizowało 25 drużyn z 12 krajów.

- To były niesamowite zawody, zadanie jury z wyłonieniem najlepszych było ekstremalnie trudne - powiedział PAP Łukasz Wilczyński, prezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej, głównego organizatora zawodów. Jak dodał, poziom tych zawodów z roku na rok rośnie, a konstrukcje się zmieniają, co widać było po łazikach. Wskazał, że Włosi przywieźli łazik o "kompletnie przebudowanej konstrukcji".

- Cieszy fakt, że przyjeżdżają do nas zespoły z coraz większej liczby krajów. W tym roku po raz pierwszy wystartowali np. Grecy i od razu spisali się bardzo dobrz - dodał.

Jego zdaniem zespoły rywalizujące podczas European Rover Challenge bardzo poważnie traktują ten konkurs. "Ale nie ma w tym nic dziwnego. Udział w tym konkursie to dla nich tak naprawdę brama do kariery w sektorze kosmicznym" - powiedział Łukasz Wilczyński. Zwrócił również uwagę, że w tym roku ponownie wśród najlepszych znalazły się polskie zespoły. Przyznał jednocześnie, że nie jest to niespodzianką, bo "poziom nauczania kwestii robotycznych i programistycznych na polskich uczelniach jest bardzo wysoki".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Studenci AGH wygrali zawody łazików marsjańskich European Rover Challenge
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA